poniedziałek, 15 lutego 2021 12:14

Po wypadku na ul. Słowackiego pomocy udzieliły przypadkowe osoby

 

Na wyróżnienie i pochwałę zasługują osoby, które widząc zagrożenie życia po zdarzeniu drogowym na ul. Słowackiego, ruszyły na pomoc poszkodowanemu.

Wczoraj informowaliśmy iż przed godziną 13 samochód osobowy jadący ul. Słowackiego w Gnieźnie uderzył w drzewo. Jak wówczas wstępnie podawaliśmy, kierujący pojazdem najprawdopodobniej zasłabnął za kierownicą auta, przez co pojazd zjechał z jezdni na chodnik.

Będący już poza godzinami pracy pan Piotr, z zawodu ratownik medyczny, słysząc huk przybiegł na miejsce zdarzenia. W pojeździe zastał nieprzytomnego 69-letniego kierowcę, który nie miał wyczuwalnego pulsu - po wyciągnięciu go z pojazdu rozpoczął reanimację, a w tym czasie inna kobieta owinęła poszkodowanego kocem. Świadkowi udało się przywrócić czynności życiowe u mężczyzny, po czym został on przekazany przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego - trafił on do szpitala w poważnym stanie. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022