poniedziałek, 15 lutego 2021 13:41

Sanepid wciąż kontroluje, ale nie znajduje uchybień

 

Gnieźnieński Sanepid, zgodnie z wytycznymi, dalej planuje utrzymać poziom kontroli wielkopowierzchniowych oraz punktów gastronomicznych.

Od 12 lutego do 28 lutego wprowadzono tzw. rozluźnienie obostrzeń, umożliwiające funkcjonowanie niektórych instytucji. Wciąż jednak zamknięte pozostają restauracje, puby czy kawiarnie, przy czym - jak informowaliśmy - jedna z nich na terenie Gniezna już się otworzyła. Klienci mogą z niej skorzystać w nietypowy sposób - będą przechodzić szkolenie, którego elementem jest konsumpcja. Właścicielka lokalu zapewniła nas, że restauracja będzie spełniać wszystkie obostrzenia, nawet ponad przewidzianą normę. 

Tymczasem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gnieźnie cały czas wykonuje polecenia dotyczące kontroli miejsc pod kątem przestrzegania obostrzeń: - W ubiegłym tygodniu przeprowadziliśmy 46 kontroli różnych obiektów, w tym restauracji i nie odnotowaliśmy żadnych niepokojących informacji - przekazała Anna Stejakowska, dyrektor gnieźnieńskiego Sanepidu. 

Jak dodała dyrektor, wiadomość o otwarciu jednej z restauracji jest znana pracownikom instytucji: - Dotarła do mnie taka informacja i będziemy podejmować czynności kontrolne, na pewno wszystkich, także innych restauracji w zakresie przestrzegania obostrzeń. Takie kontrole trwają cały czas, wspólnie z policją je przeprowadzamy, także w weekendy - mówiła. Jak przyznała, każda informacja o otwarciu się kolejnego lokalu będzie sprawdzana przez Sanepid: - W przypadku naruszania przepisów, będzie wszczęcie postępowania administracyjnego zgodnie z obowiązującymi przepisami.

1 komentarz

  • Link do komentarza SUWEREN poniedziałek, 15 lutego 2021 15:37 napisane przez SUWEREN

    Sanepid nadal dziala nielegalnie i nie ma podstwa prawnych do wysławiania mandatow

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane