sobota, 20 lutego 2021 16:42

Strażacy uratowali sarnę uwięzioną na lodzie

 
Strażacy uratowali sarnę uwięzioną na lodzie źródło: OSP Kłecko

W sobotnie przedpołudnie strażacy z OSP Kłecko zostali wezwani do pomocy sarnie, która weszła na lód na jeziorze i nie mogła z niego wrócić na brzeg.

Sytuacja miała miejsce 20 lutego, przed godziną 10. Wówczas to wpłynęło zgłoszenie o sarnie, która znajdować się miała na lodzie na jeziorze w Sławnie w gminie Kłecko. 

Na miejsce zadysponowano OSP Kłecko, którego druhowie w ubraniach wypornościowych i za pomocą specjalnych sań dostali się do małej sarny znajdującej się kilkadziesiąt metrów od najbliższej krawędzi jeziora. Następnie po jej pochwyceniu ściągnęli ją na brzeg, gdzie została wypuszczona na wolność.

źródło: OSP Kłecko

4 komentarzy

 • Link do komentarza Blondi niedziela, 21 lutego 2021 22:04 napisane przez Blondi

  Super łowca sarenek.

 • Link do komentarza Pablo sobota, 20 lutego 2021 22:01 napisane przez Pablo

  super

 • Link do komentarza Marcin Majewski sobota, 20 lutego 2021 20:35 napisane przez Marcin Majewski

  Sarnę można na spokojnie zjeść i człowiek przeżyję

 • Link do komentarza Ewa sobota, 20 lutego 2021 18:47 napisane przez Ewa

  Brawo strażacy!!!! Robicie dużo dobrego dla zwierząt. Pozdrawiam serdecznie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane