czwartek, 04 marca 2021 15:40

Tłum na szpitalnym korytarzu przez brak punktualności?

 
Tłum na szpitalnym korytarzu przez brak punktualności? zdjęcie nadesłane

Kolejka osób na korytarzu do szczepienia i brak dystansu społecznego - takimi spostrzeżeniami podzielił się z nami jeden z mieszkańców, który udał się dziś do szpitala.

Od kilku tygodni trwają szczepienia populacji, realizowane przez kilka ośrodków medycznych na terenie powiatu. W samym Gnieźnie tych miejsc jest kilka, ale najwięcej osób pojawia się w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w budynku przy ul. św. Jana. Do tego punktu udał się dziś także jeden z mieszkańców, który postanowił podzielić się z nami swoją refleksjami: - Stoję na korytarzu, wokół chyba z 50 osób czekających na swoją kolej także na dworze, wszyscy blisko siebie, a przecież tyle się mówi o obostrzeniach i zachowaniu odległości. Co to za warunki? - pytał, wysyłając zdjęcie osób stojących na szpitalnych schodach.

O sprawę zapytaliśmy dyrektora placówki: - Problem polega często na tym, że osoby, które są umówione na godzinę, nie przychodzą na tę konkretną godzinę. Staramy się tak umawiać, żeby rzeczywiście ta ilość pacjentów była taka, jaka jest wymagana. Niestety problem z ludźmi jest taki, że godzina 8:15 to godzina 8:15, a nie 8:20 czy 8:25. Niby 10 minut, ja wiem, że 10 minut spóźnienia nie robi czasem problemu, natomiast przy tej ilości ludzi, których musimy zaszczepić, to te 10 minut powoduje, że kolejka jest zaburzona i te osoby gdzieś chwilowo mogą się skumulować - przyznał Grzegorz Sieńczewski.

Jak przyznał dalej dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski: - Problem też polega na tym, że my cały czas nie wiemy ile i kiedy będziemy szczepić. Byliśmy przygotowani na dużo większe szczepienia populacyjne i wtedy mieliśmy mieć inne pomieszczenia. Te szczepionki nie przyjeżdżają regularnie, jesteśmy czasem zaskakiwani tą ilością, która przyjeżdża czy jej brakuje. Teraz dostaliśmy na przykład komunikat NFZ, że mamy do końca tygodnia zaszczepić wszystkich nauczycieli do końca tygodnia, co było zaskakujące, gdyż chcieliśmy nauczycieli na dłuższy okres zaplanować. Niestety jest bardzo dużo zmiennych, do których próbujemy się dostosować.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Ola niedziela, 07 marca 2021 17:16 napisane przez Ola

  I teraz ludzie widzicie jak media i telewizja Wami manipuluje. Dla szpitala i lekarzy liczy się tylko covid bo za każdą szczepionkę oni dostaja kasę. Inni ludzie którzy idą do innych lekarzy dla nich się nie liczą.
  Dzisiaj w Katowicach ludzie wyszli i zaczęli mówić głośno o tym co się dzieje ale media nie podadzą tego bo wyjdzie na jaw że to jedna wielka ściema.
  Wyłączcie tv i radio i obudźcie się do życia

 • Link do komentarza Lechu piątek, 05 marca 2021 21:41 napisane przez Lechu

  Jak widać, tam gdzie rządzi PO jest bałagan. Dobrze, ze ktoś napisał o miejskim urzędzie Budasza, bo to, co nam on zaserwował jako petentom to jest po naszemu mówiąc poruta dla władzy. Traktowanie gnieźnian z taka pogardą, to naprawdę trzeba mieć tupet!

 • Link do komentarza Włodek piątek, 05 marca 2021 12:17 napisane przez Włodek

  Całkowicie się zgadzam, że chodzi tu o brak punktualności, ale nie pacjentów a lekarzy. Byłem wczoraj u urologa. Pan doktor spóźnił się prawie półtora godziny. Tak samo było z innym lekarzem, już teraz nie pamiętam czy ortopedą czy chirurgiem. Spóźnienie grubo ponad godzinę. Większość pacjentów musiała czekać na panów doktorów na schodach, bo miejsca nie było przed gabinetem. To jakaś kpina!

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 05 marca 2021 10:28 napisane przez mieszkaniec

  Ad. Monia - nareszcie ktoś napisał o lekceważeniu interesantów przez urząd prezydenta Budasza. To, w jakich warunkach przyjmuje się sprawy interesantów woła o pomstę do nieba. Rozumiem obostrzenia i fakt innego, niż normalne załatwiania spraw, ale, żeby tak poniżyć mieszkańców i załatwiać sprawy poprzez......wybitą szybkę w oszklonych drzwiach, w miejscu, gdzie czekają inni ludzie na schodach, bo podest jest mały, w miejscu, gdzie stoją tylko chyba z dwa krzesła w tym jeden przy stoliczku dla wypełniających druki, to jest SKANDAL! Petent czuje się intruzem, pogardzanym przez władzę, która przecież pracuje za jego pieniądze i na jego rzecz! Nadto zestaw głośno mówiący przy tej wyjętej szybie sprawia, że każdy słyszy każdego, z jaką sprawą przyszedł o i o co przyjmująca urzędniczka go pyta. Żadne RODO, wszelkie przepisy są w gnieźnieńskim urzędzie łamane! Pytam więc o co chodzi, czy o to, żeby w tych trudnych czasach jeszcze bardziej poniewierać ludźmi? I proszę nie odpisywać, ze to sprawa rządu, jak to lubi usprawiedliwiać opozycja. To sprawa elementarnego wyczucia taktu i poważnego traktowania obowiązków przyjętych na siebie przez wybranego człowieka na prezydenta miasta, który nie potrafi zapewnić godziwych warunków zgodnych z przepisami sanitarnymi swoim mieszkańcom.

 • Link do komentarza irdiana czwartek, 04 marca 2021 22:18 napisane przez irdiana

  Byłam w zeszłym tygodniu w szpitalu na szczepieniu. Fakt, ludzi na korytarzu dużo, brak zachowanych odstępów, ale duża część tych ludzi wcale nie czekała na szczepienie tylko np. do poradni chirurgicznej, bo jak weszłam do środka to do samego szczepienia już kolejki nie było i do gabinetu weszłam praktycznie z marszu. Także to też nie do końca problem braku punktualności ludzi co tego, że ci ludzie się kumulują z tymi co przychodzą do specjalistów do poradni.

 • Link do komentarza pacjęnt. czwartek, 04 marca 2021 20:46 napisane przez pacjęnt.

  To nie jest do końca tak jak dyrekcja się tłumaczy na tych schodach czekają ludzie do wszystkich poradni co się tam znajdują ortopedia chirurgia ginekologi okulisty i do rejestracji to jest dramat co się tam dzieje rano.

 • Link do komentarza Monia czwartek, 04 marca 2021 17:54 napisane przez Monia

  takie kolejki są prawie we wszystkich przychodniach, laboratoriach itp i przed nimi, o bankach i urzędach nie wspomnę, żadne RODO, żadna ochrona danych, pani wychodzi czyta głośno dane delikwenta - słyszałam wszystko o moim poprzedniku - adres, dobrze że całego peselu nie podała... Do tego pełna dyskrecja - śmiech panie Budasz - w UM - małe okienko, ludzie na schodach, czy naprawde nie można wpuścić ludzi do urzędu na dole na korytarzu? krzesełko co 2-3 metry i spokojnie można by już było przygotować stanowiska do obsługi petentów w przyzwoitych warunkach, toż już rok od początku pandemii, do ZUS-u można wejść normalnie, do banku do okienka już prawie też ludzkie warunki a UM Gniezno, ludzi traktuje jak idiotów...

 • Link do komentarza Marta czwartek, 04 marca 2021 17:05 napisane przez Marta

  Brak punktualności to chyba jakiś żart, na Jana zawsze było dziadostwo i tyle,a sama rejestracja to jakaś porażka. Ostatnio byłam u ginekologa A pan doktor Erst spožnił się chyba godzinę. Szanujmy się i swój czas, bo im to widać wolno wszystko;)

 • Link do komentarza Kibic czwartek, 04 marca 2021 15:49 napisane przez Kibic

  Dobrze że lekarz i pielęgniarka zawsze jest punktualnie :)))) Znając mentalność osób starszych to zawsze są pół godziny za wcześnie, a nie za późno.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane