piątek, 05 marca 2021 08:25

Busem z oknami i ze sporą nadwagą

 
Busem z oknami i ze sporą nadwagą źródło: WITD

Dużo więcej niż dopuszczała norma, bo aż 6 ton ważył samochód przewożący okna plastikowe. Popularny bus mógł ważyć wraz z ładunkiem tylko 3,5 t, więc miał sporą nadwagę.

W minioną środę 3 marca na drodze ekspresowej S5 swój posterunek wystawił gnieźnieński oddział wielkopolskiej inspekcji transportu drogowego. Tuż po godzinie ósmej rano inspektorzy zatrzymali i zważyli pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, którym przewożone były z Trzemeszna do Kórnika plastikowe okna.

Jak wkrótce się okazało, załadowany pojazd znacznie przekroczył normy, dla których był stworzony - waga na pierwszej osi wykazała 1,5 t, a na drugiej aż 4,5 t. Kierowca otrzymał mandat karny w kwocie 500 zł i żeby mógł pojechać dalej, musiał przeładować nadmiar ładunku na inny podstawiony pojazd.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane