wtorek, 09 marca 2021 10:41

Szpital zapyta w ankiecie o pobyt pacjenta

 

Szpital Pomnik Chrztu Polski wprowadził ankietę, którą będzie mógł wypełnić każdy, kto w jakikolwiek sposób będzie hospitalizowany w tej lecznicy.

Krótszy lub dłuższy pobyt w szpitalu przy ul. św. Jana oraz 3 Maja ma zostać poddany ocenie. Każdy pacjent od tej pory otrzyma możliwość wypowiedzenia się w formie ankiety oraz formularza do bardziej rozbudowanych uwag. Wszystko, jak twierdzi dyrekcja, w celu poprawy jakości obsługi na oddziałach.

- Od poniedziałku wprowadziliśmy podstronę dla każdego pacjenta, który będzie korzystał ze świadczeń w naszym szpitalu. Po wypisaniu będzie mógł się zalogować i wypełnić ankietę. To kilka prostych pytań w stosunku do jakości obsługi przez personel, czystości pomieszczeń, będzie też pytanie otwarte na uwagi co do oddziału. Na tym nam najbardziej zależy, bo pytania tak lub nie są jak najbardziej ważne, ale zależało nam na tym, aby indywidualne spostrzeżenia czy uwagi, jeśli takie pacjent będzie miał po pobycie w oddziale - poinformował Grzegorz Sieńczewski, dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski.

Ankieta jest w formie formularza Google. Jej wypełnienie w swojej formie ma być anonimowe, ale każdy może ją wypełnić tylko poprzez podanie numeru karty wypisu. To ma umożliwić weryfikację, czy faktycznie dany pacjent był w szpitalu. Dyrekcja szpitala zapewnia, że wgląd w wyniki ankiet ma mieć tylko kilka osób.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystkie będą przychylne, ale o to nam chodzi, aby ich posłuchać i poprawić nasze działanie i byśmy mogli wyciągnąć wnioski - dodał Grzegorz Sieńczewski, mówiąc dalej: - Czasami, będąc tutaj, nie dostrzegamy, że pewne udogodnienia można wprowadzić, coś można zmienić. To oko pacjenta jest w tym najistotniejsze. My nie leżymy na tym oddziale i pewne rzeczy mogą nam umknąć. Pacjent będący tam kilka dni na tym oddziale wie najlepiej, co funkcjonuje dobrze, a czego zabrakło.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkanka środa, 10 marca 2021 21:39 napisane przez Mieszkanka

  Ile straty finansowej ma ZOZ za 2020 rok ?

 • Link do komentarza Mieszkanka środa, 10 marca 2021 21:39 napisane przez Mieszkanka

  Ile straty finansowej ma ZOZ za 2020 rok ?

 • Link do komentarza pacjent wtorek, 09 marca 2021 15:55 napisane przez pacjent

  ale news! takie ankiety obowiązywały od czasów ISO , niech się zajmą konkursem na neurologię

 • Link do komentarza Beata wtorek, 09 marca 2021 14:21 napisane przez Beata

  Niech Pan Dyrektor pójdzie na 3 Maja na pediatrię, do sali nr 3 I zobaczy ogromne grzyby na ścianach i przy oscieżnicach okien!!! Brawo PO Powiat i Dyrekcja, tak dbacie o powrót do zdrowia małych pacjentów, po co ankieta, wystarczy się przejść po placówce, którą się zarządza, Dyrektorze...

 • Link do komentarza tensam wtorek, 09 marca 2021 13:44 napisane przez tensam

  Pochwalam inicjatywę!
  Brawo Dyrektorze!!

 • Link do komentarza pacjent wtorek, 09 marca 2021 12:17 napisane przez pacjent

  OJEJ!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane