środa, 10 marca 2021 11:50

W DPS miano wykorzystać seksualnie niepełnosprawną

 

W jednym z Domów Pomocy Społecznej na terenie powiatu gnieźnieńskiego miało dojść do wykorzystania upośledzonej, 30-letniej podopiecznej. Sprawa trafiła już do sądu.

Do zdarzenia miało dojść w lipcu ub. roku w DPS w Łopiennie. Jak informuje TVP Poznań, sprawa została ujawniona przez jedną z pracownic ośrodka, która zauważyła niepokojące zachowanie upośledzonej psychicznie 30-letniej podopiecznej. Miała ona przyznać w rozmowie, że jeden z pracowników DPS-u miał ją dotykać i kazał się jej rozbierać.

O sprawie powiadomiono prokuraturę, która wszczęła śledztwo i rozpoczęła weryfikację zeznań oraz dowodów. Po zdobyciu opinii biegłych postawiono zarzuty pracownikowi ośrodka - nie został on jednak aresztowany, ale objęto go dozorem policyjnym oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej. Akt oskarżenia w sprawie trafił już do sądu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

- Mężczyzna ten przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się. Złożył wyjaśnienia. One nie korelują z tym, co ustaliliśmy. Twierdzi, że tylko z tą pokrzywdzoną rozmawiał, a nie dochodziło do obcowania płciowego - przekazał TVP Poznań rzecznik Prokuratury Okręgowej Łukasz Wawrzyniak. 

Jak ustaliła TVP Poznań, mężczyzna nadal pracuje w DPS w Łopiennie, gdyż pozwala na to prawo mimo ciążącego na nim zarzutu. Dyrektor DPS-u w Łopiennie s. Weronika Maciejewska przekazała: - Po konsultacji z prawnikiem i wobec mojej wiedzy, którą mam, niestety, nie mogę zwolnić tego pana, póki nie ma prawomocnego wyroku sądu. Interwencja TVP Poznań sprawiła, że dopiero wówczas podjęto decyzję o rozważeniu zawieszenia pracy pracownika podejrzanego o popełniony ww. czyn.

O sprawie nie wiedzieli także przedstawiciele Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, któremu podlega nadzór nad domami opieki - nie zostali powiadomieni ani przez organy ścigania, ani przez dyrektor ośrodka. Sprawa ma być wyjaśniana.

3 komentarzy

  • Link do komentarza obiektywnie czwartek, 11 marca 2021 09:44 napisane przez obiektywnie

    Do Zbig. https://domwlopiennie.pl/oswiadczenie-z-dnia-10-03-2021-r/. Wrzucasz wszystkich do jednego worka . Pomyśl - jeśli Trynkiewicz ( pedofil ,morderca) nauczyciel - wszyscy nauczyciele to pedofile i patologia według Ciebie ? Za dużo "soku z buraka"?

  • Link do komentarza czytelnik czwartek, 11 marca 2021 08:47 napisane przez czytelnik

    Zbig, pisz na temat. Co ma piernik do wiatraka? To świecki pracownik, nie wiadomo nawet.,czy katolik, bo tym informacji nie ma. A skoro nie ma wyroku, to człowiek jest niewinny, zatem wszelkie dywagacje twoje są psu na budę warte.

  • Link do komentarza Zbig środa, 10 marca 2021 18:20 napisane przez Zbig

    Typowa katolicka patologia. Krzywdzenie i ukrywanie krzywd. Poczytajcie jak w takich katolickich przybytkach w Irlandii mordowano tysiące dzieci.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane