piątek, 12 marca 2021 08:16

Szli przez wieś i niszczyli znaki, wybijali szyby

 
Szli przez wieś i niszczyli znaki, wybijali szyby źródło: KPP Gniezno

Trzech nastolatków zostało zatrzymanych przez policjantów po tym, jak dowiedzieli się o akcie wandalizmu na terenie Niechanowa.

Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 marca. Wówczas to grupa pięciu młodych osób szła ulicą Ogrodową w Niechanowie. Trzech z nich, dla zabawy uszkodziło w sumie znaków drogowych. Gdy doszli do budynku starego przedszkola 17-latek ręką i kłódką wybił dwie szyby w oknie. Następnie wszyscy rozeszli się do swoich domów.

Kilka godzin później informacja dotarła do policjantów z Witkowa. Nie czekając na zawiadomienie o przestępstwie, funkcjonariusze udali na miejsce i postanowili spróbować ustalić sprawców aktu wandalizmu. W tym celu rozmawiali z mieszkańcami, zabezpieczyli monitoring i wstępnie wytypowali sprawców uszkodzenia mienia.

W tej sprawie zatrzymali jednego 17-latka i dwóch 16-latków. Wszyscy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Przyznali się do popełnienia tego czynu. Urząd Gminy w Niechanowie wstępnie oszacował straty na 1500 złotych.

Młodzi wandale odpowiedzą teraz za swoje postępowanie. W świetle kodeksu karnego uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie 17-latka zdecyduje teraz sąd karny, natomiast sąd rodzinny zdecyduje jaki środek oddziaływania wychowawczego zostanie zastosowany wobec jego dwóch młodszych, nieletnich kolegów.

źródło: KPP Gniezno

8 komentarzy

 • Link do komentarza lipa piątek, 12 marca 2021 19:30 napisane przez lipa

  To się goryl doigrałeś...

 • Link do komentarza jarosławl piątek, 12 marca 2021 17:40 napisane przez jarosławl

  Nie jakiś śmieszny mandat 200-300 zł. ale za niszczenie mienia do 2 lat odsiadki co najmniej. Pokrycie pełnych kosztów naprawy, odbudowy strat spowodowanych przez kochanych potomków. Może rodzice w końcu zaczną się interesować, co robią młodzi za ich plecami. A jak robią co im się podoba, to kapitulacja rodziców.Ci ludzie nie powinni nigdy mieć dzieci.

 • Link do komentarza Anita piątek, 12 marca 2021 12:07 napisane przez Anita

  Pokazać twarze ....i niech wstydu publicznie najedza się i niech uczestniczą w ustawianiu tych znaków ponownie ....

 • Link do komentarza qter piątek, 12 marca 2021 11:44 napisane przez qter

  Ja ono nawet rozumiem, bo ono usłyszało o "Europejskiej strefie wolności LGBTIQ" , więc postanowiło znaleźć w niej swoje miejsce. Niestety intelekt ono tego problemu już nie zdołał rozwiązać, stąd ta agresja. No a policja zachowała się tak opresyjnie, jak na strajku kobiet. Ono powinno dostać nagrodę od Biedronia za ofiarność i poświęcenie dla dobra nowej, ogarniającej świat idei wolności. Może tak mały pomniczek dla upamiętnienia heroicznego czynu ?

 • Link do komentarza Mee piątek, 12 marca 2021 11:42 napisane przez Mee

  Na wagony!!!

 • Link do komentarza hotanaldestroyer piątek, 12 marca 2021 11:24 napisane przez hotanaldestroyer

  tragedia.

 • Link do komentarza Zenek piątek, 12 marca 2021 11:07 napisane przez Zenek

  Niech naprawią uszkodzenia, ale nie że tatuś czy mamusia zapłaci. Sami powinni odpracować np. do domu opieki albo hospicjum odpracować proporcjonalnie ilość godzin do kwoty szkód, następnie własnymi rękoma tymi co uszkodzili winni nowe znaki i szyby wymienić. Prace naprawcze wykonać w dzień najlepiej wolny od pracy by inni mieszkańcy widzieli. A dopiero później ewentualne pozbawienie wolności.

 • Link do komentarza Ola piątek, 12 marca 2021 08:53 napisane przez Ola

  Ciekawe gdzie rodzice byli...
  Jako nauczkę powinni to odpracować w gminie.
  Rok albo więcej pomocy przy dbaniu o porządek w gminie nauczy ich.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane