Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 15 marca 2021 07:40

Za ciężki, ale szybko przeładowany

 
Za ciężki, ale szybko przeładowany źródło: WITD

Brak zezwolenia kategorii siódmej dla pojazdu nienormatywnego z przekroczeniem dopuszczalnej masy całkowitej i przekroczeniem nacisku podwójnej osi nienapędowej w naczepie wykazali wielkopolscy inspektorzy podczas patrolu na drodze ekspresowej S5.

W miniony czwartek 11 marca na drodze ekspresowej S5, patrol inspekcyjny z Gniezna zatrzymał dynamicznie do kontroli nienormatywną „stonogę” z dwoma kontenerami 20-stopowymi. Krajowy transport drogowy rzeczy na trasie Gdańsk - Tarnowo Podgórne zespołem pojazdów, z ciągnikiem siodłowym o trzech osiach i z naczepą o czterech osiach, wykonywał polski przewoźnik.

Ważenie wykazało przekroczenie o 1,9 t dopuszczalnej masy całkowitej wynoszącej 40 ton (o 4,7 proc.). Również przekroczony został nacisk podwójnej osi nienapędowej w naczepie. Zamiast 18 ton, było 18,25 ton (o 1,38 proc.).

Ponadto kierowca nie okazał zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego. Przedsiębiorcę czeka postępowanie administracyjne na łączną karę pieniężną 1500 zł. Szofer otrzymał mandat karny w wysokości 200 zł. W trakcie kontroli zespół pojazdów został doprowadzony do normatywności i w związku z tym nie został usunięty na parking strzeżony.

źródło: WITD