wtorek, 16 marca 2021 08:37

Rusza przebudowa ul. Wolności - zaczną się objazdy

 

Zmotoryzowani mieszkańcy południowej części Gniezna muszą uzbroić się w cierpliwość - od poniedziałku ruszy przebudowa ul. Wolności, która potrwa przez ponad rok.

Od poniedziałku 22 marca br. rozpocznie się przebudowa ul. Wolności na odcinku pomiędzy ul. Grunwaldzką a ul. Armii Poznań. To pierwszy z czterech przewidzianych etapów realizacji inwestycji, wartej ponad 5 mln złotych, która będzie wykonywana do kwietnia 2022 roku. 

Od 22 marca mieszkańcy tej części Gniezna muszą być nastawieni na korzystanie z objazdów, które zostały wyznaczone poszczególnymi drogami. Objazd od ul. Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: Cymsa, Grunwaldzką i Leśną lub odcinkiem ul. Wolności, Grunwaldzką i Leśną.

Ten etap inwestycji ma być realizowany od marca do czerwca 2021 roku, po czym budowlańcy zajmą się kolejnym odcinkiem - pomiędzy ul. Armii Poznań a ul. Witkowską, który wykonany zostanie w wakacje br. Wszystko po to, by utrzymać możliwość komunikacji mieszkańców z posesjami oraz by zapewniony był dojazd do poszczególnych ulic. Trzeci etap obejmie fragment między ul. Grunwaldzką a ul. Pułkową (wrzesień - listopad 2021 r.), a czwarty, ostatni - odcinek między ul. Pułkową a ul. Wrzesińską (do kwietnia 2022 r.).

4 komentarzy

 • Link do komentarza Dariusz czwartek, 18 marca 2021 21:41 napisane przez Dariusz

  Miejscowi chyba znają objazd bez drogowskazów. Szkoda że podczas remont nie położę światłowodu.

 • Link do komentarza Rowerzysta środa, 17 marca 2021 06:46 napisane przez Rowerzysta

  Wg mnie objazd powinien byc wyznaczony do ronda przy parowozowni i dalej ul. Wrzesinska.

 • Link do komentarza Błażej wtorek, 16 marca 2021 23:25 napisane przez Błażej

  Kto policzy ile jest studzienek na ul. Wolności. No i oczywiście oskar za ilość studzienek dla projektujących w tamtych czasach

 • Link do komentarza Zoja wtorek, 16 marca 2021 10:17 napisane przez Zoja

  Dlaczego nikt nie podaje objazdu przez ulice: 17 Dywizji Piechoty i Wesoła?? Najlepszy skrót choćby dla osób jadących z Wrzesińskiej na Tysiąclecie. Przecież nie pojadą na około przez ulicę Leśną. Swoją drogą biedni będą przez ten rok mieszkańcy Leśnej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane