wtorek, 16 marca 2021 10:02

Wędkarze posprzątali otoczenie Jeziora Jelonek

  UM (opr)
Wędkarze posprzątali otoczenie Jeziora Jelonek źródło: UM

W niedzielny poranek członkowie Klubu Wędkarskiego "Spławik" po raz kolejny sprzątali jezioro Jelonek oraz teren wokół akwenu.

Pomimo tego, że wokół popularnej "Wenecji" znajdują się liczne kosze na śmieci, to część od odpadów wciąż ląduje w jeziorze. Dlatego wędkarze "Spławika" zdecydowali się na wspólną akcję sprzątania terenu.

W niedzielę wędkarze wyciągnęli ponad 100 butelek szklanych, puszek po napojach, plastikowe butelki i inne odpady opakowaniowe. Trzeba podkreślić, iż odpady wyrzucane do jeziora zanieczyszczają zbiornik wodny i wpływają na jego jakość, a także życie biologiczne.

Urząd Miejski apeluje do osób korzystających z terenów rekreacyjnych wokół jeziora, aby takie odpady były umieszczane w stosownych koszach.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 16 marca 2021 16:13 napisane przez Mieszkaniec

  Super panowie. Szkoda tylko, że za tydzień będzie to samo. Syf w całym mieście. Najlepsze są te buteleczki po wódce, one chyba teraz kwitną bo są wszędzie.

 • Link do komentarza janciovodnik wtorek, 16 marca 2021 11:19 napisane przez janciovodnik

  A może po prostu częściej patrolować okolice przez Staż Miejską i policję.
  Parę mandatów, także za śmiecenie, odstraszy śmieciarzy.

 • Link do komentarza Realista wtorek, 16 marca 2021 11:06 napisane przez Realista

  Niestety, poza biegaczami, czas spędzają nad jeziorem też typowe Grażki i Janusze o zerowej świadomości ekologicznej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane