wtorek, 16 marca 2021 11:14

Nowa pracownia automatyki w Zespole Szkół Technicznych

 

W placówce zawodowej przy ul. Cieszkowskiego pojawiła się nowa pracownia, która pomoże uczniom tej szkoły w zdobywaniu wiedzy praktycznej.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych (dawniej ZSP nr 2) od teraz mają możliwość zdobywania wiedzy na dwóch kierunkach w nowej pracowni. Wszystko to dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego oraz firmy PRESA, która włączyła się do projektu.

- Obok Centrum Kształcenia Ustawicznego staramy się pozyskiwać różnego rodzaju partnerów, nie tylko i wyłącznie po to, by byli sami w sobie, ale przede wszystkim dzięki temu pozyskujemy możliwość nowych technologii, które wprowadzamy w szkoleniu młodych ludzi - przyznał starosta Piotr Gruszczyński. Jak dodał, dzięki pozyskanemu sprzętowi uczniowie będą mogli w praktyce poznać sposób funkcjonowania urządzeń, na których prawdopodobnie kontynuować będą swoją pracę zawodową. - Ta pracownia jest namiastką tego i cieszę się niezmiernie, że możemy młodych ludzi przygotowywać na rynek pracy. Mam nadzieję, że przede wszystkim te firmy będą zasilane naszą młodzieżą. 

- Mamy taką symbiozę i ładnie to wszystko ze sobą współgra i ma to pomóc naszym uczniom kształcącym się na kierunkach elektronik czy mechatronik - mówiła Maria Magdalena Nowak, dyrektor ZST.

Urządzenia znajdujące się w pracowni automatyki pozwolą na weryfikowanie wiedzy teoretycznej pod okiem nauczyciela w różnych kierunkach związanych z szeroko rozumianą elektroniką, także coraz popularniejszą budynkową. Wszystkie też mają odpowiednie zabezpieczenia. Stanowiska są wyposażone w wyłączniki awaryjne, które umożliwiają natychmiastowe wyłączenie zasilania w razie zagrożenia. Ponadto są wyposażone w różne obwody, które umożliwiają zasilanie różnorakich urządzeń, które są wykorzystywane w ćwiczeniach, jest obwód wysokonapięciowy dwufazowy, obwód dwudziestoczterowoltowy, jednofazowy i każdy jest zabezpieczony odpowiednimi elementami, także każdy ma możliwość bezpiecznie pracować. Nauczyciel ma też możliwość sterowania nadrzędnego tj. zezwolenia na załączenie stanowisk - mówił Andrzej Wysocki, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZST.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane