środa, 17 marca 2021 10:27

Koniec wędrówki żubra - powrócił do stada

 
Koniec wędrówki żubra - powrócił do stada źródło: Nadleśnictwo Łopuchówko

Nietypowy gość, który trzy tygodnie temu pojawił się na granicy powiatu gnieźnieńskiego, został odłowiony i przewieziony w rejon Wałcza, skąd przywędrował.

26 lutego podaliśmy informację, że w rejonie Dąbrówki Kościelnej i Karczewka w gminie Kiszkowo mieszkańcy zauważyli żubra. Zwierzę wyłaniało się z lasu i przechodziło koło ludzkich domostw, przyglądając się otoczeniu. Nadleśnictwo Łopuchówko poinformowało już wtedy, że nietypowy gość do Puszczy Zielonki przywędrował prawdopodobnie z okolic Wałcza i zmierzał w kierunku południowym. Żubr, który w tym rejonie województwa wywołał niemałą sensację, otrzymał nawet imię - Kopytko.

Wczoraj poinformowano, że samotnie wędrujące zwierzę zostało odłowione. Jak przekazała Gazeta Wyborcza, żubr został tymczasowo uśpiony i przetransportowany w rejon Wałcza, gdzie znajduje się stado tych osobników. Powodem był fakt, że coraz odważniej podchodził on do ludzkich domostw i pojawiały się obawy, że może być dokarmiany, co byłoby dla niego zgubne. W nowej-starej lokalizacji nie ma mu brakować ani pożywienia, ani towarzystwa innych żubrów.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Anna środa, 17 marca 2021 14:25 napisane przez Anna

    Szkoda, że nie pozwolili obejrzeć go na terenie Gniezna. Chętnie pojechałabym z dzieckiem, no i sama nigdy nie widziałam żubra.....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane