środa, 17 marca 2021 14:52

Migawki z miasta - Zamiatarką po piaszczystej drodze i... w lesie

 
Migawki z miasta - Zamiatarką po piaszczystej drodze i... w lesie zdjęcie nadesłane

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z mieszkańców Gniezna, który w trakcie spaceru w Lesie Miejskim spotkał... zamiatarkę drogową, krążącą po piaszczystych duktach.

Gnieźnianin, który się z nami skontaktował, przyznał iż wiele już widział absurdów życia codziennego, ale tym razem nie krył jeszcze większego zdziwienia nietypowym spotkaniem. W ciągu wolnego czasu w środowe południe, korzystając ze spaceru po Lesie Miejskim na przedłużeniu ul. Grunwaldzkiej, około kilometr od ostatnich zabudowań napotkał na zamiatarkę drogową. Aby jednak dopełnić informacji - miała podniesione szczotki, więc nie zamiatała piaszczystej drogi. Jej obecność w środku lasu jednak była sporym zaskoczeniem.

- Wcześniej tego dnia już widziałem, że po osiedlu na różnych ulicach jeździła ta zamiatarka, jednak nie widziałem by w ogóle sprzątała. Teraz jednak byłem tym bardziej zdziwiony, że spacerowałem około kilometr od pomnika i już wracałem w stronę osiedla, kiedy nadjechał ten pojazd i skierował się jeszcze bardziej w głąb lasu - przyznał gnieźnianin, który zrobił zdjęcia pojazdu, niemającego jednak żadnych dodatkowych oznaczeń firmowych.

Jak dodał mieszkaniec, jego zdaniem musi ona wykonywać prace na zlecenie któregoś zarządcy drogi, choć trudno ustalić którego, bo poruszała się po różnych drogach w rejonie osiedla Pławnik i Kawiary: - Może warto tym zainteresować odpowiednie osoby, bo ktoś robi zamówione kilometry, a wcale nie sprząta tylko sobie po lesie jeździ? - pytał. 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Rowerzysta czwartek, 18 marca 2021 06:00 napisane przez Rowerzysta

  Moze byla koniecznosc pozbycia sie zamiecionego piasku z ulic.

 • Link do komentarza Nelson środa, 17 marca 2021 20:22 napisane przez Nelson

  Co robi zamiatarka w lesie oto jest pytanie! A więc odpowiedź jest tylko jedna! Po pierwsze wali w h..ja bo się pracować nie chce. Po drugie i najważniejsze sposcik ropy musi być na użytek własny.

 • Link do komentarza wszechwiedzacy środa, 17 marca 2021 20:13 napisane przez wszechwiedzacy

  URBIS właśnie tą zamiatarkę kupił. Ale by nie doprowadzić do jakich kolwiek zderzeń z innymi pojazdami nowy kierowca tej maszyny ćwiczy jazdę tą zamiatarką i testuje ruchy poszczególnych szczotek właśnie w lesie .

 • Link do komentarza mama środa, 17 marca 2021 19:18 napisane przez mama

  i tak nie pozamiatał tego piasku....

 • Link do komentarza Osa środa, 17 marca 2021 16:28 napisane przez Osa

  to jest niedorzeczność jakich obecnie mnóstwo. Ale - o ile jest to głupota i marnotrawstwo to prawdziwym skandalem jest zarabianie przez firmy "pielęgnujące" zieleń na niszczeniu przydrożnych drzew pod pretekstem owej "pielęgnacji' : ponieważ te firmy mają teraz martwy sezon - śniegu już nie ma , a trawy - jeszcze, wyszukują przydrożne drzewa np w przebiegu dróg krajowych i przycinają je bez sensu, powodu oraz... fachowej wiedzy. Teraz jest na to najgorszy czas, bo drzewa przygotowując się do wegetacji transpirują mnóstwo soków - a cięcia powodują ich niszczenie. Brawo dla pozwalających na takie praktyki!

 • Link do komentarza Anna środa, 17 marca 2021 16:22 napisane przez Anna

  Musiał sie narobić na tym piachu zamiatać!!! Koszty wyrówna i niech wraca ba asfalt

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane