czwartek, 18 marca 2021 11:11

Uwaga - oszuści cały czas dzwonią

 

Gnieźnieńska policja ostrzega przed oszustami, którzy w ostatnich dniach ponownie uaktywnili się na naszym terenie i wydzwaniają do mieszkańców.

W ostatnich dniach Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie otrzymała kilka zgłoszeń od obywateli, że kontaktowali się z nimi oszuści wykorzystujący metodę „na policjanta”. Na szczęście w każdym przypadku odbierający telefon wykazywali się zdrowym rozsądkiem i nie nabierali się na takie praktyki. Życie jednak pokazuje, że przestępcy mogą próbować do skutku - aż trafią na naiwną osobę. 

- Apelujemy jeszcze raz: pamiętajcie, że funkcjonariusz Policji nigdy nie prosi o pieniądze, nie informuje o prowadzonym śledztwie, ani nie prosi o pomoc w "tajnej akcji". Nikomu nie podawajcie stanu waszego konta bankowego, danych do konta, haseł oraz loginów. Jeżeli dzwoni do was ktoś podający się za policjanta, członka rodziny bądź znajomego z prośbą o pożyczkę, nie podejmujcie żadnych pochopnych decyzji. Bądźcie czujni i ostrożni - apeluje KPP Gniezno.
 

1 komentarz

  • Link do komentarza obserwator czwartek, 18 marca 2021 14:27 napisane przez obserwator

    Bravo dlatych co sie nie dali nabrac!!!Czytajcie apele policji,przekazujcie dalej tym bardziej ludziom slabo myslacym,nie doleznym i slabo reagujacym na takie telefony.Wylaczac telefon z ktorego malo korzystamy.Badzcie czujni takze na dzwonienie oszustow przez domofon,sprawdzajcie tych co Was nachodza i szukaja pretekstu aby ich wpuscic ,a wtedy moze byc za pozno,maja swoje wyprobowane metody.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022