poniedziałek, 22 marca 2021 11:10

Tragiczny pożar przez niedopałek papierosa

 
Tragiczny pożar przez niedopałek papierosa źródło: OSP Kłecko

Wstępne ustalenia powodów pożaru, który strawił cały budynek mieszkalny i przyczynił się do śmierci starszego mężczyzny, wskazują iż nastąpił on przez niedopałek papierosa.

Przypomnijmy iż w nocy z czwartku na piątek służby zostały powiadomione o pożarze, jaki wystąpił w Charbowie w gminie Kłecko. Zdarzenie miało miejsce 19 marca około godziny 1.40, kiedy to wpłynęło zgłoszenie od jednego z mieszkańców o płonącym budynku mieszkalnym. 

Strażacy OSP wyjeżdżający ze swoich remiz w Ułanowie i Kłecku od razu informowali dyżurnego komendy PSP w Gnieźnie o widocznej z dużej odległości łunie w rejonie Charbowa. Z uwagi na położenie miejsca zdarzenia, do akcji zadysponowano także OSP Łopienno oraz JRG Wągrowiec. 

Po dotarciu na miejsce zastano całkowicie rozwinięty pożar budynku jednorodzinnego, a płomienie obejmowały w zasadzie większą część obiektu. Strażacy na miejscu otrzymali informację od jednej z osób, że w środku może znajdować się jedna osoba, jednak do tego czasu znaczna część płonącej konstrukcji dachowej zapadła się wraz ze stropem do wnętrza budynku. 

W trakcie działań gaśniczych, które trwały do rana, około godziny 6 ujawniono ludzkie szczątki na parterze budynku. Powiadomiona o odkryciu policja powiadomiła prokuratora i grupę dochodzeniowo-śledczą, a także nadzór budowlany. Ustalono, że zmarłym był 66-letni mieszkaniec budynku. 

Jak dziś informuje KPP Gniezno: - Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do wykonania dalszych badań. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca. Na miejscu obecny był również biegły z dziedziny pożarnictwa. Z przeprowadzonych na miejscu czynności wynika, że to niedopałek papierosa mógł być przyczyną tego tragicznego zdarzenia. Dokładne okoliczności pożaru ustali ostatecznie prowadzone śledztwo.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane