Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 22 marca 2021 20:26

Auto uderzyło w ciągnik na wyjeździe z Gniezna

 

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałkowy wieczór na drodze wojewódzkiej nr 194 na wysokości Skiereszewa.

Do zdarzenia doszło 22 marca około 19.30 na wylocie z Gniezna w kierunku Łubowa. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, samochód osobowy jadący w stronę węzła Gniezno Południe, tuż za granicą miasta uderzył w poprzedzający go ciągnik rolniczy zmierzający w tym samym kierunku.

Na miejsce przybyły zadysponowane dwa zastępy JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon zdarzenia oraz uszkodzone mniejsze z aut. Na szczęście osoba kierująca nim nie odniosła żadnych obrażeń.

Na czas prowadzonych działań ruch na tym odcinku drogi odbywał się jednym pasem. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja.

Komunikat Policji z 23 marca br.:

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat, 19-letni mieszkaniec gminy Łubowo jadąc od strony Gniezna w kierunku Łubowa, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i najechał na jadącego w tym samym kierunku ciągnika rolniczego, którym kierował 63-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego.

Uczestnicy nie odnieśli obrażeń, byli trzeźwi. Kierowca ciągnika nie zastosował się do znaku “zakaz wjazdu pojazdów innych niż samochodowe”, nie posiadał również trójkątnej tablicy wyróżniającej. Teraz na kierujących zostaną skierowane wnioski do sądu o ukaranie.

Galeria

1 komentarz