piątek, 26 marca 2021 12:42

Inspektorzy kontrolowali osiedlowe drogi

 

Nieprawidłowości przy przestrzeganiu znaków, ale także przy stanie technicznym pojazdów ujawnili inspektorzy transportu drogowego na terenie Gniezna.

Na prośbę mieszkańców Gniezna w kontekście ulic na os. Pławnik, a także w rejonie ul. Konikowo, inspektorzy ITD przyjrzeli się kwestii nieprzestrzegania przepisów wynikających z ustawionego oznakowania.

W związku z napływającymi sygnałami, wielkopolscy inspektorzy podjęli się w czwartek 25 marca kontroli drogowych ulic na terenie Gniezna w zakresie przestrzegania przepisów tonażowych zakazów wjazdu oraz zakazów skrętu.

Inspektorzy skontrolowali dziesięć ulic i przy okazji zauważyli, że jedno z aut miało uszkodzony kord i bieżnik w oponie, z której wystawały druty. Kierowca otrzymał mandat w wysokości 500 zł i zakaz dalszej jazdy, a przedsiębiorcę i osobę zarządzającą transportem w firmie czeka kara pieniężna w kwotach odpowiednio: 2000 i 1000 zł.

W innym przypadku kierowca miał problemy z rejestrowaniem danych na tachografie i karcie kierowcy. Przewoźnik może zapłacić za to bardzo poważne naruszenie 7250 zł, a kierowca 2000 zł.

źródło: WITD

6 komentarzy

 • Link do komentarza syra sobota, 27 marca 2021 19:59 napisane przez syra

  Trzeba otrzymać pozwolenie od zarządcy drogi i jeśli są to liczne dostawy - musi być oznakowane pod znakiem zakazu, że nie dotyczy konkretnego adresu.

 • Link do komentarza Kierowca sobota, 27 marca 2021 15:59 napisane przez Kierowca

  Może jak będą tam codziennie to coś to zmieni. Natomiast obawiam się, że to tylko taka pojedyncza akcja.

 • Link do komentarza Blokers sobota, 27 marca 2021 08:00 napisane przez Blokers

  Proszę o skontrolowanie dróg osiedlowych na Winiarach w Gnieźnie. Horror.

 • Link do komentarza Leszek Kabaciński piątek, 26 marca 2021 21:02 napisane przez Leszek Kabaciński

  Niech wpadną na Winiary Kazimierza W., zwłaszcza na skrót od szkoły nr. 12 wzdłuż bloku 35 ,37, 41 do ulicy Biskupińskiej. Jazda po skarpie korzeniach drzew i asfaltowym chodniku . Omijają postawiony pałąk na środku chodnika. Skarpa tak spłaszczona że niedługo i ciężarówka przejedzie. Niby samochody osobowe , lekkie i mało obciążają chodnik, chodnik jest dla pieszych. To obcy kierowcy którzy ten skrót zrobili. Mieszkańcy szanują swoje chodniki.

 • Link do komentarza Batman piątek, 26 marca 2021 17:32 napisane przez Batman

  A jak ktoś zamówi żwir na budowę na te rejony o ograniczonym tonażu to jak ma być dostarczone?Wykiprowane pod znakiem i taczką ma sobie to zabrać na swoją posesje zamawiający?
  Jak jest w tej kwestii niech ktoś odpowie?

 • Link do komentarza !!!!!!!!!!! piątek, 26 marca 2021 13:22 napisane przez !!!!!!!!!!!

  Do celów działania ITD należy również poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przeciwdziałanie degradacji dróg, dlatego proszę żeby ITD skontrolowała również stan nawierzchni ulicy Sosnowej do granicy miasta i przesłała uwagi do stosownego zarządcy dróg żeby ten zapobiegł dalszej jej degradacji i poprawił bezpieczeństwo poruszania się tą ulica !!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane