piątek, 26 marca 2021 16:18

Oszust chciał wyłudzić dane do konta. Dodzwonił się do... policjantki

 

Gnieźnieńska policja ostrzega przed kolejną metodą telefonicznych oszustów, którzy dzwonią do mieszkańców i udają pracowników jednej z placówek bankowych.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, dziś taki telefon otrzymała jedna z... policjantek. Odebrała telefon, po którego drugiej stronie znajdował się mężczyzna podający za pracownika działu bezpieczeństwa SGB-Banku SA (Spółdzielczej Grupy Bankowej). 

- Poinformował ją, że mężczyzna będący na „czarnej liście” banku usiłuje w tym momencie dokonać przelewu płatności z jej konta internetowego. Podczas rozmowy przekonywał, że jej pieniądze nie są bezpieczne i musi zmienić dane do logowania przez konto internetowe i aplikację banku - informuje KPP Gniezno. W tym momencie policjantka zorientowała się, że mężczyzna jest najpewniej oszustem i będzie próbował wyłudzić jej dane bankowe. - Zaproponowała, że uda się do placówki bankowej i na Policję. Wtedy mężczyzna się rozłączył - informuje KPP Gniezno.

Po rozmowie funkcjonariuszka sprawdziła w internecie prawidłowy numer infolinii SGB, który jest łudząco podobny do numeru z którego do niej dzwoniono. Różni się wyłącznie znakiem „+” przed numerem oszustów. Policja ostrzega, że przestępcy potrzebują tylko kilku poufnych informacji, by dostać się do cudzych pieniędzy z rachunku, a nawet by ukraść czyjąś tożsamość, aby móc potem zawierać umowy kredytowe w czyimś imieniu.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Kunegunda niedziela, 28 marca 2021 18:33 napisane przez Kunegunda

    Ja bym się tym nie chwaliła

  • Link do komentarza Kibic sobota, 27 marca 2021 15:53 napisane przez Kibic

    Może gdyby pani policjantka udawała że daje wiarę w oszustwo, to napewno policja by ich złapała na gorącym uczynku. No może nie uczą tego w szkole policyjnej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane