sobota, 27 marca 2021 18:26

Banery na „Wenecji” pojawiły się i zniknęły

 
Banery na „Wenecji” pojawiły się i zniknęły zdjęcie nadesłane

W rejonie Parku Piastowskiego, na którym od kilku dni trwają prace związane z rewitalizacją tego terenu, w nocy pojawiły się banery. Zniknęły jednak w okolicach południa.

W nocy z piątku na sobotę na płotach okalających rejon prac, a także w innych częściach nabrzeża Jeziora Jelonek pojawiły się banery o takiej samej treści "Czy wiesz, że na Wenecji wytną 781 drzew?". Jak napisał do nas jeden z mieszkańców:Jest to wyraz społecznego sprzeciwu wobec realizowanej, skandalicznej polityki miasta wobec zieleni, ptaków i płazów. Rzeź na Wenecji jest nie do zaakceptowania.

Kilka dni temu informowaliśmy już o oburzeniu części gnieźnian, którzy swoje opinie wyrażali na stronie społecznościowej Urzędu Miejskiego. Mimo to wycinka drzew ruszyła i prace związane z usuwaniem starych ścieżek w rejonie Skweru im. Miasta Speyer dalej trwają. Wydaje się więc, że działania związane z protestami w jakiekolwiek formie nie wpłyną na decyzję Magistratu.

Jak poinformowali urzędnicy, w obecnym etapie prac obejmującym północną część otoczenia popularnej "Wenecji" planuje się docelowo wycinkę 141 drzew, z czego 21 kolidujących z inwestycją oraz reszta ma być w złym stanie. Ponadto ma zniknąć 545 samosiejek, z których część to większe okazy. W sumie więc wyciętych ma zostać 686 drzew.

Banery zostały zawieszone w nocy z piątku na sobotę i jeszcze w sobotnie przedpołudnie wisiały - po tym czasie jednak zniknęły.

14 komentarzy

 • Link do komentarza gnieźnianin wtorek, 30 marca 2021 11:26 napisane przez gnieźnianin

  Ad. pytajnik - przepędzili ludzi sprzed teatru, zrobili jakieś piramidy, co się okazało, ze nie o to chodzi i im nie wyszło, teraz dzieciarnia ma zjeżdżalnie, to jest potworna skaza na organizmie miejskim. Kogoś pogięło, ktoś przyklepał i niedługo przyjadą tam buldożery, by to okropieństwo rozwalać. Tak się szasta publicznymi pieniędzmi w Gnieźnie.

 • Link do komentarza Wiesiu wtorek, 30 marca 2021 01:26 napisane przez Wiesiu

  Hańba ale wybraliście peło to teraz macie wytną najpiękniejsze drzewa popatrzcie co się robi w tym mieście sprzedawane są działki zero inwestycji zero pomysłu na rozwój tylko niszczyć i sprzedawać SMUTNE to ale taka jest prawda . Ciekawe co się stanie z tym drewnem tam będą setki m3 ktoś się odbije i to mocno. ...

 • Link do komentarza pytajnik poniedziałek, 29 marca 2021 14:14 napisane przez pytajnik

  A kiedy będziecie rozwalać to betonisko przy teatrze? No i gdzie byli ekolodzy, jak widzieli to betonowanie centrum miasta?

 • Link do komentarza Kajetan poniedziałek, 29 marca 2021 07:32 napisane przez Kajetan

  Na takiej wycince ktos zarobi krocie ,ktos juz nad tym pomyślał szkoda przyrody ,a twierdzenie ze kwiatki i krzaczki zamiast drzew upieksza teren jest śmieszne i plytkie jak pomyslodawcy tdj wycinki.

 • Link do komentarza pseudoekolog niedziela, 28 marca 2021 22:03 napisane przez pseudoekolog

  Z pewnością będą nowe nasadzenia i z przyjemnością pójdziemy na spacer na nową Wenecję.Teraz nie było najlepiej..Oceniać będziemy po zakończeniu prac.Na pewno bedzie lepiej-nie tak jak z fontanną na rynku

 • Link do komentarza wilk niedziela, 28 marca 2021 18:12 napisane przez wilk

  A pisałem już dawno temu,żeby KOMUNY NIE wybierać na prezydenta i radnych !!!! Ale gimbusy i dzbany nic nie myślą,teraz pozostaje to towarzystwo wzajemnej adoracji z magistratu po prostu ........ zrobić referendum i wywieźć na taczkach po za miasto,z zakazem wstępu !!!!

 • Link do komentarza Dominik Kozłowski niedziela, 28 marca 2021 08:51 napisane przez Dominik Kozłowski

  Ekoterroryści nadal aktywni. Najlepiej nic nie robić, zostawić tak jak było bo przecież jakby natura chciała to sama wycięłaby te drzewa. Typowe lewackie myślenie zapoczątkowane przez "prawdziwego prezydenta" - Kidawę. Bardzo dobrze że wycinają drzewa które są chore albo już uschnięte. Do wycięcia takich drzew na terenie Gniezna jest znacznie więcej. Zaniechania w wycince ujawniają się szczególnie tragicznie podczas wichur.

 • Link do komentarza theend niedziela, 28 marca 2021 08:20 napisane przez theend

  do Sli
  z biologii była pała .... no cóż człowiek w swej bucie nie pozostaje bezkarny, w czarnobylu też przemyślano, zaprojektowano, zatwierdzono, super inwestycja jak wiele jej podobnych na całym świecie - finał zwierzęta rośliny różne inne organizmy sobie żyją za wyjątkiem ludzi !?
  Jesteśmy tylko cząsteczką świata przyrody

 • Link do komentarza avalon sobota, 27 marca 2021 22:54 napisane przez avalon

  Zależy jakich drzew - tego autor nie napisał.
  Znam okolice w miarę dobrze, nigdy nie było tam 781 okazalszych drzew.
  Domyślam się wiec, że ta liczba obejmuje w większości "samosiejki" wystające nad ziemię 2 metry.

 • Link do komentarza Kris sobota, 27 marca 2021 22:41 napisane przez Kris

  Zgodnie z Rozporządzeniem ministra środowiska z dn. 16 grudnia 2016 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt 1 marca rozpoczyna się okres, w którym nie można usuwać gniazd ptasich. Ten moment traktowany jest jako początek sezonu lęgowego ptaków. W związku z tym do 16 października pod szczególną ochroną znajdują się więc także drzewa ? zarówno te będące miejscem gniazdowania, jak i te, które są dla ptaków obszarem rozrodu, wychowu młodych, odpoczynku, migracji lub żerowania

 • Link do komentarza Regi sobota, 27 marca 2021 21:55 napisane przez Regi

  Projektanci i planiści już zabetonowali miasto a teraz kolejne wycinki pod beton. Wycięte drzewa w okolicach teatru, ul. Wawrzyńca , Konikowo i wielu innych. Drzewa ktore były piękne, zdrowe ,siedliskiem ptaków nie mówiąc o aspektach zdrowotnych dla mieszkańców. Projekt wycinki takiej ilości drzew przeraża nas mieszkańców tego miasta. Taki czyn nie mozna tłumaczyć samosiejkami , one sa starsze od tych projektantów , gdzie jest ochrona środowiska ?!!! Trzeba to zastopować! Rozumiem inwestycje sa potrzebne , ale nie takim kosztem. Popieram osoby ktore pomyślały o tych banerach i je wywiesili. Pan Budasz i jego stajnia zostaną zapamiętani jako beton.

 • Link do komentarza gamma sobota, 27 marca 2021 21:01 napisane przez gamma

  Gdyby była prawidłowa komunikacja prezydenta z gnieźnianami, gdyby Budasz nie lekceważył by glosu mieszkańców w wielu ważnych sprawach, to nie byłoby takich plakatów i w ogóle Gniezno funkcjonowałoby o wiele lepiej. A tak, coraz bardziej okazuje się, ze ci, co zarządzają naszym miastem do niego nie sa całkowicie przygotowani i za priorytet stawiają "upiększenia", pomniczki, ozdóbki, kwiatki a dziury w jezdniach, brud, bałagan i wstyd za tzw. ruski targ i np. "hale targowe w centrum miasta jakoś nikogo nie obchodzi.

 • Link do komentarza Sli sobota, 27 marca 2021 19:40 napisane przez Sli

  Co wy wszyscy z tymi drzewami? Jak chcemy żeby było lepiej to najpierw musi być gorzej. Czy wszystkie drzewa przeznaczone do wycinki są zdrowe i okazałe? Wszędzie tylko ekoterrorysci którzy najchętniej zablokowali by każdą inwestycję. .... Ktoś to zaprojektował, ktoś przemyślał, ktoś zatwierdził, ale internetu wiedzą lepiej. Tak samo jak kiedyś była moda żeby nie kosić trawy bo wtedy mniej ziemia wysycha.......

 • Link do komentarza Ola sobota, 27 marca 2021 19:37 napisane przez Ola

  I bardzo dobrze ktoś zrobił że je powiesił. Brawo. Szkoda ze tak szybko zniknęły. Brawo dla pomysłodawcy. Miasto robi co chce i w nosie ma prawo i przyzwoitość, dbałość o lata w których te drzewa pamiętają. Zupełnie jak z tą pandemia. Rząd robi co chce, ludzi w domach zamykać i testować szczepionki na ludziach. Widzicie podobieństwo do szczurów? Kiedys to one były testowane a dziś kto...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane