czwartek, 01 kwietnia 2021 13:18

Starostwo obniżyło cenę auta o 10 tys. złotych

 

W zasobach powiatu gnieźnieńskiego wciąż znajduje się Ford Mondeo, który przez kilkanaście lat służył urzędowi, wożąc przedstawicieli Zarządu kilku kadencji oraz pracowników. Ogłoszono drugi przetarg na jego zbycie.

Starostwo Powiatowe ponownie ogłosiło przetarg na sprzedaż samochodu służbowego, który od 2008 roku służył temu urzędowi. Z auta korzystano więc za czterech kadencji - starosty Krzysztofa Ostrowskiego, Dariusza Pilaka, Beaty Tarczyńskiej oraz Piotra Gruszczyńskiego. Przedmiotem sprzedaży jest samochód osobowy marki Ford Mondeo MK4 z wersją wyposażenia Titanium X, wyprodukowany w 2008 roku. Pojemność silnika 2521 ccm i z przebiegiem 258 300 kilometrów.

Pierwszy przetarg, który odbył się na przełomie 2020 i 2021 roku nie doszedł do skutku i obecnie auto ponownie zostało wystawione do sprzedaży. Tym razem jego cena została obniżona - pierwotnie wynosiła 35 tys. złotych brutto, a obecnie już 25 tys. złotych brutto. Przetarg odbędzie się 16 kwietnia, a do 15 kwietnia zainteresowani mają czas, by zgłaszać swoje oferty.

Przypomnijmy iż zbycie auta nie wzbudziło tyle uwag co zakup nowego marki Skoda Superb za kwotę 168 tys. złotych, co nastąpiło pod koniec ub. roku. 

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Sze sobota, 03 kwietnia 2021 14:39 napisane przez Sze

  Powodzenia w sprzedaży za 25

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 02 kwietnia 2021 10:53 napisane przez czytelnik

  avalon, ty jesteś wszechwiedzący, jak omnibus wypowiadasz się we wszystkich sprawach i prawie zawsze nie masz racji. I tym razem twoja mądrość Ciebie zawiodła. Otóż żaden urząd nie może zgodnie z przepisami sprzedać niczego ot tak sobie, na wolnym rynki. Musi być na wszystko wycena rzeczoznawcy, musi być przetarg itd. I musze bronić w tym wypadku urzędu Starosty, bo postępuje w zgodzie z przepisami.

 • Link do komentarza Przedsiembiorca piątek, 02 kwietnia 2021 10:49 napisane przez Przedsiembiorca

  Salon Polska ? I jak tu skrecic 150 tys na cyferblacie, teraz juz kryminal za to...

 • Link do komentarza avalon czwartek, 01 kwietnia 2021 20:07 napisane przez avalon

  Ogłoszenie o sprzedaży starego i wyrypanego szrotu jest tak ważne, że napisano o tym artykuł? Nie mają otomoto czy komisów żeby sprzedać ten złom?

 • Link do komentarza Wojtek czwartek, 01 kwietnia 2021 19:21 napisane przez Wojtek

  Kto podjął decyzję o wystawieniu pojazdu za 35 tys. Który rzeczoznawca wydał taka opinie. Teraz obniżają o 10 tys. Nie dostaną więcej niż 18 tys.

 • Link do komentarza ja czwartek, 01 kwietnia 2021 14:29 napisane przez ja

  eee niebity - w Gnieźnie się nie sprzeda...

 • Link do komentarza Sli czwartek, 01 kwietnia 2021 13:28 napisane przez Sli

  Za 20kzł może ktoś to kupi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane