środa, 07 kwietnia 2021 11:20

Z centrum znika kolejny lokal gastronomiczny

 

Trudna sytuacja właścicieli restauracji i kawiarni zaczyna się coraz bardziej odbijać na ich finansach. Obecnie na lokalnym rynku zamyka się kolejna z nich.

Pomimo iż od protestu właścicieli lokali gastronomicznych minęło już trochę czasu, do tej pory tylko dwa z nich zdecydowały się na otwarcie i organizację "szkoleń", w ramach których możliwa jest konsumpcja wyrobów. Do tej pory jednak pozostała część z nich jest zamknięta i działa na wynos lub zawiesiła pracę, co często umożliwia im posiadanie lokalu na własność. 

Dziś o zamknięciu swojej działalności poinformowała Restauracja Europejska: Witajcie Kochani. Przychodzimy do Was dziś z bardzo smutną informacją. Niestety i My przegraliśmy tą nierówną walkę z pandemią. Nie mamy już siły, ani nadziei. Restauracja Europejska kończy swoją pyszną i muzyczną przygodę - informują na swojej stronie na Facebooku: Z tego miejsca pragniemy bardzo podziękować Wam, drodzy klienci, za czas spędzony z Nami. Za każdą uroczystość, za każde spotkanie, za każdą niezapomnianą imprezę w kultowej Europejskiej. Dziękujemy również całej załodze Restauracji, za ciężką pracę i energię której nigdy nie brakowało, za każdego zadowolonego klienta i za każdy piękny wystrój sal, za dbanie o każdy detal. Życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, i tego, aby ten trudny czas już się skończył.

Podobna sytuacja spotkała kilka miesięcy inną kawiarnię, która działała przy ul. św. Wawrzyńca - Dobro Cafe. Zamknęła ona działalność w październiku 2020 roku, a którą rozpoczęła w lutym tego samego roku, niespełna miesiąc przed lockdownem. 

22 komentarzy

 • Link do komentarza Bolo poniedziałek, 12 kwietnia 2021 12:33 napisane przez Bolo

  Seniorze, a ja sądzę , że w tym miejscu mogłaby funkcjonować jakaś grupa wyznaniowa, której jeszcze w Gnieźnie nie ma. Na przykład Adwentystów Dnia Siódmego.

 • Link do komentarza Longin poniedziałek, 12 kwietnia 2021 12:30 napisane przez Longin

  seniorze ja Też uważam, że w tym miejscu ewentualnie może utrzymać się jakieś sponsorowane przez Miasto Lub Ministra kultury muzeum na przykład żydów gnieźnieńskich, muzeum bitwy powstańczej pod Zdziechową lub galeria sztuki żydowskiej. Ewentualnie jakaś siłownia albo klub Jazz owy. Choć bez parkingu, to i ani siłownia ani ten klub się w tym miejscu nie utrzyma.

 • Link do komentarza senior sobota, 10 kwietnia 2021 16:26 napisane przez senior

  Ten lokal jest w bardzo niekorzystnym miejscu dla wszelkiego rodzaju imprez. Bo ani dojazdu, zawsze parkują tam jakieś samochody, nie ma też zachęcającej witryny, bo gdybym był turystą, to na pewno nie zajrzałbym do tego lokalu, bo po prostu jest niewidoczny. Tam kiedyś była sala widowiskowa, odbywały się przedstawienia, koncerty, potem bale np. absolwentów, prawników, ogrodników, prezydenckie, ale to zamierzchłe czasy. teraz konsumenci maja inne wymagania, a tak duży lokal, który nie jest własnością restauratora, jest z góry na straconej pozycji. Nie zarobi na czynsz, a gdzie utrzymanie, ogrzewanie, oświetlenie, reklama itd. No i brak parkingu. tam się nic gastronomicznego nie utrzyma chyba, ze dokona się radykalnych zmian przede wszystkim zewnątrz.

 • Link do komentarza Aleksandra piątek, 09 kwietnia 2021 22:13 napisane przez Aleksandra

  Większej paniki już nie można siać bo juz to zrobiono!! Ta "pandemia" już właśnie rozłożyła kraj. Ciekawe na ile bilardów rząd Kraj zadłużył...
  Od noszenia tych maseczek to już wam powietrze do mózgu nie dochodzi! Co za stek bzdur.

 • Link do komentarza kibolo piątek, 09 kwietnia 2021 12:55 napisane przez kibolo

  W Europie za nowego najemce ani zjeść,ani potańczyć,ani posłuchać muzyki. A tak się zapowiadał.Taki lokal musi mieć duszę a właściciel musi oddać serce..I tylko lamusa żal.

 • Link do komentarza realista piątek, 09 kwietnia 2021 10:53 napisane przez realista

  Aleksandro . A jak ty byś chroniła ludzi przed zakażeniem się wirusem a potem przed śmiercią ? Według ciebie ludzie masowo mieli by leżeć martwi na ulicach. I nie było by komu nawet tych ciał pochować ? Masz lepszy pomysł niż rządy krajów na całym świecie ? Nasz rząd dwoi się i troi by ta pandemia nie rozłożyła całkowicie całego naszego państwa. A zdrowie ludzi jest dla niego priorytetem !!! Na dodatkową opiekę szpitalną i na tworzenie samych dodatkowych, tymczasowych szpitali poszły już miliony złotych. A telewizja kłamie to fakt . ale kłamie w dobrej wierze, zaniża zapewne nawet dane o zgonach by nie siać jeszcze większej paniki wśród polskiego społeczeństwa. A te kłamstwa są usprawiedliwione bo służą ochronie całego narodu.

 • Link do komentarza urzędas piątek, 09 kwietnia 2021 07:45 napisane przez urzędas

  Do "pomagać" - a niby z jakiego paragrafu urząd miejski ma żywić swoich pracowników? Weźcie się w garść i nie piszcie głupot.

 • Link do komentarza wilk piątek, 09 kwietnia 2021 00:35 napisane przez wilk

  Tak jak napisał(a) Mini--- pomoc jest rządu !! Szkoda,ale mam pytanie ,które już wcześniej zadawałem; CZY POMAGAŁ także prezydent i urzędnicy z KO i wszelkiej maści lewicy czyli komuny,w obniżeniu na czas zamknięcia lokali CZYNSZU,jeżeli tam w przypadku Europejskiej jest właścicielem kamienicy miasto ??????W ogóle nie słychać jak pomaga miasto w tym trudnym czasie ???? Na wiosnę zeszłego roku potrafili obniżyć czynsze,a teraz ???? Czy wszystko zgodnie z polityką nienawiści ma być na rząd polski ???

 • Link do komentarza karol czwartek, 08 kwietnia 2021 15:23 napisane przez karol

  Czy ktoś z tu piszących w ostatnich latach jadał od czasu do czasu obiady w Europejskiej. Nikt. Restauracja od dawna była jak wymarła. W modzie jest jedzenie w supermarketach byle co,byle jak,na brudnych stolikach,bez obrusów i obowiązkowo na tacach. O jeśli chodzi o pomoc rządu,to widzę,że wypowiadają się tutaj sami neptycy,którzy z działalnością gospodarczą nie mają nic do czynienia. Pomoc rządu była i jest BARDZO DUŻA,pod warunkiem,że płaciło się uczciwie ZUS,podatki i wynagrodzenia. Kto kombinował to dużo nie dostał,ko nie miał "papierów". Moja firma dostała pomoc i dzięki niej przetrwałem. A propagandy TVNu tu mi nie wciskajcie

 • Link do komentarza Kolo czwartek, 08 kwietnia 2021 15:12 napisane przez Kolo

  Dostali z PFR, Powiatowych Urzędów Pracy, Wojewódzkich Urzędów Pracy, ZUS itp. To nie są małe pieniądze.

 • Link do komentarza klient czwartek, 08 kwietnia 2021 15:09 napisane przez klient

  do trzeba pomagać , jak prezydent i starosta by kupił obiady dla pracowników to byś pisał; jak to urzędasy dostają obiady. Po drugie urzędników nie stać na obiady w restauracjach.

 • Link do komentarza Mini czwartek, 08 kwietnia 2021 12:12 napisane przez Mini

  Aleksandra, pomoc rządu jest i to znaczna pod warunkiem, że były wykazywane obroty. A jeżeli ktoś oszukiwał, albo mu nie szło i miał zero obtotow, to za co ma dostać kasiore?

 • Link do komentarza Babcia czwartek, 08 kwietnia 2021 09:10 napisane przez Babcia

  dlaczego tylko dwa lokale się odważyły "zbuntować"?? tak trudno udowodnić, rządowi, że to nie restauracje są ogniskami zakażeń?? tak trudno udowodnić SANEPID-owi że przestrzega się standardów???

 • Link do komentarza Endriu czwartek, 08 kwietnia 2021 08:31 napisane przez Endriu

  Gdzie ta pomoc Premier kłamie jak

 • Link do komentarza trzeba pomagać środa, 07 kwietnia 2021 23:11 napisane przez trzeba pomagać

  A dlaczego np taki Urząd Miasta czy Starostwo nie zakupiło w restauracji "Europejskiej" obiadów na wynos dla swoich pracowników ? Po co? By tą restaurację wesprzeć finansowo w tym ciężkim okresie pandemii. Dlaczego panie Prezydencie czy Panie Starosto tego nie zrobiliście?

 • Link do komentarza avalon środa, 07 kwietnia 2021 20:06 napisane przez avalon

  Reżim AWS (PO-PiS) od ponad 30 lat wspiera tylko zagraniczne koncerny. Polskie sklepy już dawno zniknęły, pozostały tylko resztki lokalnego handlu. Teraz czas na hotele, restauracje, bary. To samo zrobili z bankami, stacjami paliw, kinami...

 • Link do komentarza Max środa, 07 kwietnia 2021 19:59 napisane przez Max

  Pomagają przecież...na oddziale covidowym w szpitalu płacą ok 600 zł za godzinę pracy , czyż nie? To nie jest pomoc prywatnym przedsiębiorcom ? Wszystki się należy, nie tylko restauratorom - oni mogą chociaż na wynos jedzenie sprzedawać.

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 07 kwietnia 2021 18:34 napisane przez mieszkaniec

  Gniezno bez locdownu jest martwe, więc płakać można tylko nad marnością tych, co do tego doprowadzili.

 • Link do komentarza Kawa środa, 07 kwietnia 2021 15:12 napisane przez Kawa

  Pomagają! Firmy dostawały tyle, że z nadmiaru oddawały po kilka tysięcy Owsiakowi. I nie mówcie/piszcie, że Europejska to taki skarb dla Gniezna. Jedzenie bardzo słabe, lokal ... pominę milczeniem.

 • Link do komentarza Baska środa, 07 kwietnia 2021 15:03 napisane przez Baska

  Gniezno Centrum okropnie obskurne ,bieda aż piszczy ,ogólnie to po co jechać do tego centrum???? Nic tam nie przyciąga poprostu nic ...

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane