środa, 07 kwietnia 2021 11:33

Obostrzenia zostają wydłużone do 18 kwietnia

 

W środowe przedpołudnie poinformowano o wydłużeniu obostrzeń, które wprowadzono dwa tygodnie przed świętami wielkanocnymi.

Ograniczenia w życiu codziennym wprowadzone w marcu br., miały obowiązywać do 9 kwietnia. Dziś na konferencji Ministerstwa Zdrowia poinformowano, że termin ten zostaje wydłużony do 18 kwietnia:

 • 1 osoba na 20 metrów kwadratowych w obiektach kultu religijnego
 • 1 osoba na 15 metrów kwadratowych w sklepach do 100 metrów kwadratowych
 • 1 osoba na 20 metrów kwadratowych w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych
 • zamknięte centra i galerie handlowe (z wyjątkami) oraz wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe
 • zamknięte zakłady kosmetyczne, fryzjerskie i salony urody
 • zamknięte przedszkola i żłobki
 • na obiektach sportowych tylko sport zawodowy

Jak przekazano w trakcie konferencji, na tę chwilę obłożenie łóżek w szpitalach wynosi 80%, a obecne wyniki ilości zakażeń nie są "dobrym sygnałem" dla luzowania obostrzeń. Dodano też, że konsekwencje mobilności w okresie świąt będą widoczne w przyszłym tygodniu i to one mogą być prognozą dla podejmowanych dalszych kroków. Nie wyklucza się, że obostrzenia mogą być przedłużone także do majówki.

13 komentarzy

 • Link do komentarza Talia Anastasia sobota, 17 kwietnia 2021 00:06 napisane przez Talia Anastasia

  Jakie wy bzdury piszecie na Bawari nikt sie nie bije o szczepionki
  Sklepy sa pozamykane
  do fryzjera nie trzeba zadnego testu a i testy sa raz w tyg za darmo
  Spozywcze budowlane kosmetyka otwarte bez testow

 • Link do komentarza pływak sobota, 10 kwietnia 2021 16:33 napisane przez pływak

  maro, a ja Ciebie oszczygę z tych ortograficznych byków. A co do basenów Gnieźnie, to okazuje się, że najprościej zamknąć, i brać kasę za nic nierobienie. Bo właśnie dzisiaj przeczytałem, ze baseny w Uniejowie od jutra OTWIERAJĄ!

 • Link do komentarza Julian piątek, 09 kwietnia 2021 19:02 napisane przez Julian

  Co robią fryzjerzy? oszczyrzają?

 • Link do komentarza Maro piątek, 09 kwietnia 2021 12:52 napisane przez Maro

  Anna . Jak się nie oszczyrzesz przez miesiąc to NIE UMRZESZ ! Jak nie zjesz albo się nie napijesz przez miesiąc, to umrzesz ty i cała Twoja rodzina. Dlatego Biedronki nie mogą być zamknięte a fryzjerzy czasowo mogą !

 • Link do komentarza Aleksandra czwartek, 08 kwietnia 2021 15:13 napisane przez Aleksandra

  Bzdury to wy wygadujecie ludzie... Wyłączcie tv i radio i odrazu lepiej zaczniecie żyć

 • Link do komentarza Aleksandra czwartek, 08 kwietnia 2021 13:25 napisane przez Aleksandra

  Gdy byla Wojna to jezdzily czolgi dzis to sie nazywa "pandemia" i szczepionki. Nie rozumiem ludzi ktorzy wierza w szczepionki? Naukowcy latami prowadza badania a tutaj rok i juz... zastanowcie sie co bedzie za kilka lat, jakie beda konsekwencje?
  Obostrzenia( Ubezwłasnowolnienie)!!!!

 • Link do komentarza Miras czwartek, 08 kwietnia 2021 12:15 napisane przez Miras

  Ciesz się, że nie mieszkasz we Francji albo w Niemczech, bo tam to nawet jest godzina policyjna i przestań narzekać na polski rząd d.

 • Link do komentarza Pisiorek czwartek, 08 kwietnia 2021 01:22 napisane przez Pisiorek

  I głupki dalej swoje. Ach jeszcze Smoleńsk odbębnić. Co za głupki

 • Link do komentarza obiektywny środa, 07 kwietnia 2021 23:06 napisane przez obiektywny

  Aleksandro. A Polska dzięki Bogu jeszcze panuje nad tą pandemią czego inne państwa np: takie jak Francja, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Bawaria czy Belgia tego nie potrafią !!! W tam tych krajach ludzie już biją się nawet o szczepionki ! A Polska ma jeszcze wolne łóżka w szpitalach. Ma jeszcze wolne respiratory, Ma szczepionki, by dalej prowadzić szczepienia. Ma ciągle wydolną służbę zdrowia. Ma kolejne tymczasowe szpitale jednoimienne.

 • Link do komentarza Nikotris1 środa, 07 kwietnia 2021 15:52 napisane przez Nikotris1

  Co Pani za bzdury pisze. W Niemczech, w niektórych landach aby iść na zakupy będzie trzeba okazać ujemny test na wirusa. Tak samo z fryzjerami. I to nie starszy niż 24 godziny. A więc chcesz zakupy? Chcesz do fryzjera to zapłac dodatkowo za test. Bo nie wszędzie i nie wszystkie są bezpłatne. W Niedersachsen godzina policyjna.. wiec proszę nie pisać głupot, że wszędzie jest OK tylko w nie w Polsce

 • Link do komentarza Uczciwy środa, 07 kwietnia 2021 14:46 napisane przez Uczciwy

  I gdzie tu idiotyczne krakanie PO - wców z drużyny Budasza, że rząd PiS dziewiątego kwietnia zakończy lock down, by mógł się odbyć marsz z okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej. A już dwunastego kwietnia ponownie rząd polski wprowadzi lock down.. I co "tępe głowy" myślące ciągle kategoriami politycznymi w chwilach, gdy chodzi o życie Polaków. Jak można było takie kalumnie rzucać na obecny Rząd Rzeczypospolitej. Wy, byście tak postąpili jak mówiliście o " podstępnych planach" Rządu Morawieckiego. Ale Morawiecki nie jest taki jak wy i tak nie zrobił !

 • Link do komentarza anna środa, 07 kwietnia 2021 14:43 napisane przez anna

  U fryzjera wchodziło sie zawsze na umówioną godz i nie było ścisku... więc dlaczego ich zamkneli? W Biedronce tyłek przy tyłku i nikomu to nie przeszkadza!!! Na basenie też obowiązywał limit, ale też zamknęli... tam gdzie było bezpiecznie pozamykali a tam gdzie ryzyko i wielkie zgromadzenia typu sklepy spożywcze wielkogabarytowe to gromadzą ludzi na potęgę!!!!

 • Link do komentarza Aleksandra środa, 07 kwietnia 2021 13:22 napisane przez Aleksandra

  Ludzie kiedy Wy się obudzicie??
  Ponad rok w Lockdownie... Współczuję Wam ludzie.
  Inne kraje budzą się do życia a Polska?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane