środa, 07 kwietnia 2021 15:10

Sprawca wtorkowego wypadku był pijany

 

Kierujący samochodem dostawczym, z którym doszło do zderzenia w miniony wtorek na skrzyżowaniu w Działyniu, był pijany.

Przypomnijmy iż do zdarzenia doszło 6 kwietnia około godziny 17. Wówczas to, jak informowaliśmy, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 190 i szosy prowadzącej przez Działyń, doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem dostawczym marki Renault, 47-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, jadąc w kierunku Działynia od strony Dębnicy, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 24-letniemu mieszkańcowi gminy Gniezno, kierującemu samochodem osobowym marki BMW, (zmierzającemu w kierunku Kłecka), w wyniku czego doszło do zderzenia czołowo-bocznego pojazdów.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego 47-latek z dostawczego Renault był nietrzeźwy – przeprowadzone badanie wykazało 2 promile alkoholu.

Kierujący pojazdami zostali przetransportowani do szpitala. W związku z uszkodzeniami policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne. Sprawca wypadku odpowie teraz za spowodowanie zdarzenia drogowego i prowadzenie pojazdem pod wpływem alkoholu.

 

    

4 komentarzy

 • Link do komentarza bobhaus piątek, 09 kwietnia 2021 09:24 napisane przez bobhaus

  Nic nie zwalnia od odpowiedzialności każdego uczestnika ruchu. Będąc uczestnikiem ruchu drogowego należy używać wyobraźni by móc w porę zareagować. A nie tylko z warunków technicznych auta .Skrzyżowanie w Działyniu dawno powinno być przebudowane na rondo. To co jest jest niebzepieczne. Kierowca za jazdę i spowodowanie wypadku drogowego po spożyciu alkoholu powinien utracić dożywotnio Prawo Jazdy. Obligatoryjnie 5 lat odsiadki za spowodowanie wypadku a 15 lat gdy sa ofiary wypadku. Do tego odszkodowania by rodzina odczuła . Bo wielokrotnie jest tak że rodzina wie dokładnie że mąż,żona ,brat,siostra ,ojciec,matka ,wuj,ciotki kierują po alkoholu . Milczenie że ktoś kieruje pijany jest współsprawstwem w wypadku.Współsprawcy też powinni odpowiadać.

 • Link do komentarza Obserwator środa, 07 kwietnia 2021 21:02 napisane przez Obserwator

  Jak można jeździć tak nachlanym? 100 tyś kary za takie coś.

 • Link do komentarza Odpowiedzialnosc środa, 07 kwietnia 2021 17:58 napisane przez Odpowiedzialnosc

  Co to za ludzie? Jak można być zawodowym kierowcą i jeździć po pijaku. Wstyd

 • Link do komentarza Aaa aaa środa, 07 kwietnia 2021 15:34 napisane przez Aaa aaa

  No i co teraz powiedzą Ci znawcy co to odrazu chłopaka osądzali bo jechał takim samochodem a nie innym.? Jakby jechał np skodą to ok ale ze bmw to wariat odrazu. Śmiać mi się chce z takich ludzi bo wystawiają się publicznie na pośmiewisko

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane