czwartek, 08 kwietnia 2021 20:25

Radny miejski wykluczony z klubu

 

Radny miejski Arkadiusz Masłowski poinformował iż został wykluczony z klubu radnych Koalicja dla Pierwszej Stolicy. Ma też stracić funkcję przewodniczącego komisji.

O całej sytuacji zainteresowany poinformował popołudniu, przekazując wiadomość iż w minioną środę dowiedział się o wykluczeniu jego osoby z klubu Koalicja dla Pierwszej Stolicy. Jest to blok, który do wyborów szedł razem z prezydentem Tomaszem Budaszem.

- W dniu wczorajszym otrzymałem oficjalną wiadomość, że Klub Radnych „Koalicja dla Pierwszej Stolicy” podjął decyzję o moim wykluczeniu ze swojego grona. Ze swojej strony napiszę, że w ostatnim czasie doszło między mną a w/w Klubem Radnych do różnicy zdań w sprawie pomocy dla firm gastronomicznych - informuje Arkadiusz Masłowski, który dodaje iż zabiegał o to, aby firmy z tej branży zostały zwolnione w całości z opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu:Niezrozumiałą dla mnie sytuacją jest pobieranie opłat od firm, które znalazły się na skraju bankructwa. Ograniczenia spowodowane przez pandemię a więc zamknięcie lokali oznacza brak możliwości sprzedaży swoich produktów w miejscu sprzedaży. Wiele miast poprzez wprowadzenie odpowiednich uchwał zwalniało przedsiębiorców z tej opłaty - informuje radny, dodając iż swojego pomysłu nie konsultował z radnymi ze swojego dotychczasowego klubu: Nie zyskał on akceptacji co było dla mnie niezrozumiałe.

Jak dalej dodaje Arkadiusz Masłowski:Decyzję o moim usunięciu podjęto bez mojej wiedzy i obecności. Nie miałem możliwości obrony ani przedstawienia swoich argumentów. Nieoficjalnie dowiedziałem się przed Świętami Wielkanocnymi. „Klub Koalicja dla Pierwszej Stolicy” cofa również rekomendację na przewodniczącego Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska - proponując innego kandydata. Zapewne tą funkcję przestanę pełnić - przekazał zainteresowany. Kto miałby zastąpić dotychczasowego przewodniczącego? Nieoficjalnie mówi się o radnym Tadeuszu Purolu, który do tej pory pełnił rolę zastępcy lub też może to być radny Zdzisław Kujawa. Obaj są członkami ww. klubu. 

- Prywatnie odczuwam to tak, że za próbę pomocy mieszkańcom przychodzi mi płacić sporą cenę. Ale bycie radnym to służenie nie politykom a mieszkańcom - twierdzi radny, dodając iż zamierza dalej aktywnie działać w Radzie Miasta, najpewniej jako radny niezrzeszony.

17 komentarzy

 • Link do komentarza seniorka Aleksandra Imbierowicz sobota, 15 maja 2021 18:05 napisane przez seniorka Aleksandra Imbierowicz

  komentarz z 15.042021 podpisany Aleksandra Imbierowicz
  nie pisałam
  .Wszystko jest wyciagnięte z kontekstu kilku maili do Prezydenta miasta Gniezna ,,. HAKER na usługach urzędu.,,

  Z poważaniem
  PS
  Wstyd ,Hańba Aleksandra Imbierowicz

 • Link do komentarza Aleksandra Imbierowicz czwartek, 15 kwietnia 2021 13:05 napisane przez Aleksandra Imbierowicz

  Druzyna Budaszato już sekta Budasza utworzyl państwo w państwie.
  za ten bałagan w urzedzie,w mieście ,zaczeli rządzic harcerzyki Budasza
  Szkoła podst.nr6 gdzie chodzą dzieci tego włodarza luksus ,boisko i wiele innych rzeczy.szk.nr 7 musi zbierać pieniądze na zielen wokól szkoły.Mamy miasto w betonie ,a za innych prezydentów było Gniezno zielone i zdrowe. tak zachowują się karierowicze.

 • Link do komentarza kibolo środa, 14 kwietnia 2021 09:16 napisane przez kibolo

  Ale wszyscy gadają to,że brudno w Gnieźnie to wina prezydenta.Nie jestem prostakiem,tak jak ty emerycie,dlatego prostych rzeczy nie kumam.

 • Link do komentarza emeryt wtorek, 13 kwietnia 2021 18:27 napisane przez emeryt

  Kibolo, ty naprawdę powinieneś się leczyć. Kto i gdzie napisał, że prezydent ma osobiście sprzątać brudy w mieście? Otóż wiedz, że to właśnie prezydent gdyby był gospodarzem, to tak powinien dopilnować podległe mu służby, że Miasto powinno lśnić czystością. A jak jest, odpowiedz sobie sam i przestań manipulować w komentarzach. Co się zresztą można po tobie spodziewac, jak nie rozumiesz prostego przekazu.

 • Link do komentarza kibolo poniedziałek, 12 kwietnia 2021 13:16 napisane przez kibolo

  Wyborca!!!Kto śmieci w mieście?Kto rzuca pety,butelki,puszki i inne odpady? Budasz?Ci,co uważają że Budasz ma posprzątać.Z takimi jak ty nie ujedziesz.

 • Link do komentarza też wyborca sobota, 10 kwietnia 2021 16:30 napisane przez też wyborca

  do "wyborca" Pyta Pan, dlaczego taki bałagan w Gnieźnie? Jest takie przysłowie, "Jaki pan, taki kram". I ma pan odpowiedz.

 • Link do komentarza Marko sobota, 10 kwietnia 2021 09:32 napisane przez Marko

  Oceniając działalność tego pana na przestrzeni lat typowy karierowicz i populista. Nic ponad to. Ile razy zmienił organizacje. Jakie z tego ma korzyści osobiste?

 • Link do komentarza Zenon sobota, 10 kwietnia 2021 09:14 napisane przez Zenon

  To według Ciebie radni powinni zbierać butelki po wódce ,które Ty wyrzuciłeś .

 • Link do komentarza sprawy i sprawki piątek, 09 kwietnia 2021 19:16 napisane przez sprawy i sprawki

  Ten radny, to akurat sprytny karierowicz. Już zapewne zaczyna sobie myśleć o następnej kadencji w Radzie Miasta i pierwszy schodzi z tonącego okrętu Platformy Obywatelskiej. A w Gnieźnie zwolennicy platformy funkcjonują jak wiemy pod nazwą "Drużyny Budasza". Dlaczego ? Bo Platforma w Gnieźnie skumała się z SLD tocząc w czasie wyborów bitwę o głosy z samotnym PiS em. Zgodnie z zawołaniem "WSZYSCY NA JEDNEGO" by nie wyszły nasze... A Masłowski to przyklei się do każdego, byle by tylko dalej brać dietę Radnego i zostać wybranym na przewodniczącego komisji i tu druga dieta . Tak tak ten elegancik chyba nigdy nie pobrudził sobie rąk pracą fizyczną. A teraz dodatkowo nadepnął na odcisk Kujawie prezesowi spółdzielni mieszkaniowej . A ten nikomu który mu się sprzeciwia nie daruje. Tak to wygląda w gnieźnieńskiej polityce. Wszędzie brud ! A Pan Masłowski wcale w tym gronie nie jest tak czysty za jakiego się podaje .

 • Link do komentarza wyborca piątek, 09 kwietnia 2021 13:52 napisane przez wyborca

  Mam pytanie do radnych Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska. Dlaczego w naszym mieście taki bałagan ? Przy wiadukcie im. Popiełuszki, ul. Wrzesińskiej oraz na terenie całego miasta leżą butelki po wódce. Kto mieszka w tym mieście ?

 • Link do komentarza Piotr Prusakiewicz piątek, 09 kwietnia 2021 08:41 napisane przez Piotr Prusakiewicz

  Skoro dla Pana Masłowskiego pomoc mieszkańcom jest najważniejsza to nie powinien przejmować się decyzjami Klubu. Pisząc o "sporej cenie" daje do zrozumienia, że liczą się również ambicje polityczne i dodatek do diety radnego.

 • Link do komentarza Gnieźniok piątek, 09 kwietnia 2021 08:33 napisane przez Gnieźniok

  "Koalicja Przeciw Pierwszej Stolicy"

 • Link do komentarza wilk piątek, 09 kwietnia 2021 00:53 napisane przez wilk

  Ten chłoptaś z nie mojej bajki,ale wyszło szydło z worka,rząd polski stara się pomagać ,a wszelkiej maści komuna zwana dziś obywatelska lub demokratyczna,NIE POMAGA lokalnym firmom,tylko dalej DOI KASĘ z działalności,jak gdyby nic się nie stało !!!! ZAPAMIĘTAĆ TO przy wyborach,tych wszystkich hipokrytów od BUDZIKA i jego psudo drużyny !!!!!

 • Link do komentarza janciovodnik czwartek, 08 kwietnia 2021 23:58 napisane przez janciovodnik

  Kto głosował na tego ignoranta ??
  Śmiech ze tacy ludzie są radnymi.

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 08 kwietnia 2021 22:34 napisane przez wyborca

  No to moze wreszcie radny M. zrozumial prawdziwe oblicze druzyny Budasza,którą latami wspierał.

 • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 08 kwietnia 2021 21:07 napisane przez Koryfeusz

  Według mnie Masłowski miał dobre pomysły, zyskał przez to na popularności. Pozostali byli zazdrośni więc go wykluczyli. Chodziło więc o prozaiczne powody, czyli według mnie zwykłą zazdrość dlatego, że ktoś chce działać, a reszta nie ma żadnych pomysłów. Drodzy radni, nie wystarczy tylko coś powiedzieć do prasy, albowiem trzeba jeszcze coś robić, coś zaproponować, działać. Bycie radnym to nie jest tylko grzanie foteliku podczas sesji.

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski czwartek, 08 kwietnia 2021 20:48 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  PO w PiSdu za Odre.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022