sobota, 10 kwietnia 2021 16:20

Koronawirus u OO. Franciszkanów. Kościół zamknięto

 
Dziedziniec klasztorny OO. Franciszkanów Dziedziniec klasztorny OO. Franciszkanów archiwum redakcji

Wspólnota klasztorna Ojców Franciszkanów poinformowała o czasowym zamknięciu swojego kościoła z powodu zakażeń w zakonie.

W sobotnie popołudnie ojciec Mariusz Fałkowski poinformował w liście do parafian, że wspólnotę dotknęło zakażenie koronawirusem. Obecnie 15 osób na 19 ma pozytywny wynik.

- To bardzo trudne dla nas wszystkich doświadczenie. W związku z tym, decyzją władz sanitarnych Kościół nasz został wyłączony z możliwość prowadzenia działań duszpasterskich. Stan ten musi pozostać do czasu wyjścia Wspólnoty Klasztornej z zakażenia. Zamknięty jest też nasz klasztor, gdyż pozostajemy w obowiązku izolacji. Bardzo dziękujemy za liczne wyrazy jedności z nami i zapewnienia o modlitwie w naszej intencji. To z Waszej strony bardzo ważne wsparcie dla nas - informuje o. Mariusz Fałkowski, dziękując w imieniu wspólnoty za deklaracje pomocy

- W związku z pytaniami o intencje zamówione na ten czas i o możliwość transmisji odprawianych przez nas Mszy Św. pragnę poinformować, że intencje zamówione na dni w których Kościół jest zamknięty, odprawiamy zgodnie z terminami zamówionymi przez Was. Jednakże nie jesteśmy w stanie transmitować Mszy św. ze względu na to, że różny jest stan przechodzenia choroby przez nas – większość Braci może sprawować Eucharystię tylko w naszej Kaplicy klasztornej i w różnych godzinach, tak by nie łamać zasad izolacji. Stąd warunki transmisji nie są możliwe. Zapewniamy, że przykładamy wszelką troskę, aby zamówione przez Was intencje były sprawowane zgodnie z waszymi duchowymi oczekiwaniami. Prosimy Was o duchową łączność w dniu w którym sprawujemy Wasze intencje - przekazał o. Mariusz Fałkowski.
 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Gosia poniedziałek, 12 kwietnia 2021 07:00 napisane przez Gosia

  Ubogi Samarytanin - jakby mało tego było - tu covid tam covid, a tu się się wydaje komunikat, zamyka, a w drugim przypadku CISZA! To chyba inny rodzaj zarazy panuje ... ten zaraża, a tamten nie?
  jak małego ducha i wiary muszą być ci franciszkanie, a władze korporacji, kasjerki, ba nawet klienci marketu jak wielkiego ducha i wiary!! wow!

 • Link do komentarza Rabiał niedziela, 11 kwietnia 2021 12:50 napisane przez Rabiał

  Samarytanin niechże ruszy mózgownicą, to może powagę sytuacji zrozumie.

 • Link do komentarza Marek Z. niedziela, 11 kwietnia 2021 08:28 napisane przez Marek Z.

  LUDZIE KOCHANI jeden zamknięty kościół, to od razu nie dramat. Wiem , że jak jesteście w centrum na zakupach to nie raz, macie ochotę zwolnić, odpocząć, usiąść i wtedy rzeczywiście warto wejść do.......... najbliższego kościoła. Tam sobie wygodnie usiądziecie i odpoczniecie. Tam nie przewieje was zimny wiatr i nie zmoczy deszcz. Tam sobie chwilkę możecie pomarzyć i pomyśleć w spokoju o swoim życiu. Tam możecie być sam na sam, tylko ze sobą i z Bogiem. Z Bogiem, który nigdy Cie nie opuści. Tam nie przybiegnie do Ciebie dziecko z krzykiem "chce mi się siusiu". Tam mąż nie wrzaśnie na Ciebie "dlaczego nie wyprasowałaś mi koszuli". Właśnie w kościele, zaznasz odrobinę spokoju. Na msze święte wpuszczają tylko kilka osób. To przykre, wiem. Ale w normalny powszedni dzień pracy kościół jest też otwarty . Wtedy jest pusty, nikt Cie nie liczy jak wchodzisz, nikt Cię nie obserwuje jak jesteś ubrana, nikt Cię nie skanuje swoim wzrokiem . Po prostu wchodzisz , siadasz i kontemplujesz. Wierz mi - warto . A w centrum Gniezna możesz to zrobić nie koniecznie u Franciszkanów. Możesz też poszukać ciszy w Katedrze, u Fary , w garnizonowym, u Michała czy na Wawrzyńca jak kończysz zakupy na targowisku. Wierz mi - warto. Spróbuj. ! 15 minut sam na sam w kościele to błogosławieństwo dla twojej zagonionej duszy.

 • Link do komentarza Ubogi Samarytanin sobota, 10 kwietnia 2021 23:08 napisane przez Ubogi Samarytanin

  W sklepie dużej sieci niemieckiej też jest covid 19
  Kilu pracowników choruje i sklepu nie zamknęli. Dlaczego?? Niby jest równo uprawnienie a kościoły się zamyka a sklepy z covidem nie.

 • Link do komentarza Marek sobota, 10 kwietnia 2021 19:50 napisane przez Marek

  Czy ma Wam kto dostarczać chleb i inne artykuły spożywcze niezbędne do przeżycia tych dwóch a może nawet trzech tygodni ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane