niedziela, 11 kwietnia 2021 10:41

„Anakonda” gnieźnieńskich strażaków została doposażona

 
„Anakonda” gnieźnieńskich strażaków została doposażona źródło: PSP Gniezno

Pojazd służący wsparciu działań gaśniczo-ratowniczych, znajdujący się w zasobach gnieźnieńskiej komendy, został doposażony i dostosowany do przewozu nowego sprzętu.

W związku z wypełnieniem wymogu doposażenia w sprzęt znajdujący się w normatywie dla samochodu SW 3000 lub innego mogącego spełniać tę funkcję, pod koniec 2020 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie dzięki wsparciu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu otrzymała środki pieniężne, które w całości zostały wykorzystane na dozbrojenie popularnej „Anakondy”. Pojazd ten, znajdujący się w wyposażeniu gnieźnieńskiej komendy, stanowi istotne wsparcie w trakcie prowadzonych działań, gdzie pojawia się konieczność przesyłania wody na dużych odległościach np. w sytuacji, kiedy jej źródło znajduje się daleko od miejsca akcji.

Po dokonaniu zakupu wielu pozycji sprzętowych w tutejszej komendzie trwały intensywne prace, by cały sprzęt znalazł się na wyposażeniu pojazdu, zapewniając jego ergonomiczne rozmieszczenie i efektywne wykorzystanie podczas działań ratowniczo-gaśniczych, ćwiczeń, warsztatów i inspekcji. Z własnego budżetu komendy, a przede wszystkim ogromnym zaangażowaniu funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie, którzy samodzielnie wykonali całą zabudowę wewnątrz pojazdu, udało się zamontować cały sprzęt w odpowiednim miejscu.

źródło: PSP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane