Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 13:49

Woda w sieci ciepłowniczej będzie barwiona - PEC informuje

 

Spółka PEC informuje, że za kilka dni rozpocznie się barwienie wody w sieci ciepłowniczej. Do odbiorców skierowała komunikat w tej sprawie.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie informuje, że od poniedziałku 19 kwietnia 2021 roku spółka rozpoczyna barwienie wody sieciowej w sieci ciepłowniczej. Do instalacji zostanie wprowadzony preparat Uraniana CO w kolorze żółto-fluroscencyjnym.

- Barwienie wody zostanie wykonane przez specjalistyczną firmę, która posiada duże doświadczenie w tym zakresie. Preparat Uranina CO posiada atest PZH B-BK-60210-1400/19. Przewidywany czas utrzymania się zabarwienia w wodzie to około 2 miesiące. Woda sieciowa nie powinna pojawić się w kranach, lecz może się zdarzyć, że w przypadku nieszczelności może przedostać się do instalacji wewnętrznej ciepłej wody, więc dlatego w okresie barwienia wody do przygotowywania posiłków i picia powinno używać się tylko zimnej wody - informuje PEC.

Jak dalej wskazuje spółka, przeprowadzenie barwienia wody ma na celu sprawdzenie szczelności instalacji ciepłowniczej oraz wykrycie ewentualnych nieszczelności rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła w węzłach cieplnych. Kolorowa ciecz może pojawić się w instalacjach ciepłej wody użytkowej, centralnego ogrzewania.

W przypadku zauważenia przecieków w rurach czy na zewnątrz – na ulicach, chodnikach, studzienkach czy ciekach wodnych, administratorzy budynków i mieszkańcy proszeni są o kontakt z PEC w Gnieźnie. Ewentualne nieszczelności mają być usuwane w ciągu 24 godzin.

Co zrobić w sytuacji, kiedy zobaczymy zabarwioną wodę?

  • Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu: 723 343 005
  • Zadzwoń do Dyspozytora Pogotowia Ciepłowniczego: 723 021 013

 

3 komentarzy