wtorek, 13 kwietnia 2021 08:19

Potrącenie na deptaku

 

Nieostrożność kierowcy była przyczyną zdarzenia, które spowodowało spory uszczerbek na zdrowiu jednej z mieszkanek. Gdyby zachowano ostrożność, zapewne nikomu nic by się nie stało i nie byłoby konsekwencji.

Naszej redakcji swoją historię opowiedziała jedna z mieszkanek Gniezna, która kilkanaście dni temu została potrącona w centrum miasta przez samochód dostawczy. Zdarzenie miało miejsce w Wielki Piątek 2 kwietnia po godzinie 13 na ul. Tumskiej. 

Jak wynika z ustaleń policji, kierujący samochodem marki Iveco 45-letni mieszkaniec Poznania, podczas cofania potrącił w strefie zamieszkania prawidłowo idącą 60-letnią pieszą, która doznała obrażeń ciała - tyle policyjna notatka, a w sprawie cały czas prowadzone jest postępowanie. 

Gnieźnianka przekazała nam, że cała sytuacja była dla niej o tyle zaskakująca, gdyż pamiętała, jak mijała pojazd i nie wie, czy kierowca w ogóle jej wtedy nie widział - przynajmniej aż do momentu, kiedy znalazła się już za autem dostawczym. To właśnie wówczas, idąc plecami do tego samochodu, nagle pojazd zaczął się cofać, powodując przewrócenie się kobiety, po czym przejechał jeszcze kilka metrów.

Poszkodowana odniosła obrażenia na tyle poważne, że do tej pory odczuwa konsekwencje zdrowotne i będzie tak jeszcze przez długi czas. Opowiadając swoją historię chce przestrzec innych przed podobnym nieszczęściem - zarówno kierowców pojazdów dostawczych, aby upewniali się przy wykonywaniu takich manewrów na terenie deptaków, jak i pieszych, by uważali na pojazdy posiadające ograniczony zasięg widzenia w lusterkach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane