wtorek, 13 kwietnia 2021 10:36

Odpady samochodowe wywiózł do lasu

 

Policjanci zostali powiadomieni o nielegalnym składowisku części samochodowych, które znajdowały się na terenie jednego z lasów gminy Czerniejewo.

Ponad miesiąc temu mężczyzna przebywający w lesie między Pawłowem a Baranowem w gminie Czerniejewo znalazł wysypisko śmieci. Znajdowały się tam części karoserii, opony, elementy plastikowe z wnętrza pojazdów. Funkcjonariusze z Czerniejewa, którzy udali się miejsce potwierdzili zgłoszenie i zostało wszczęte dochodzenie w tej sprawie.

We współpracy z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Gniezno natrafili na dane adresowe jednego z komisów przy ulicy Poznańskiej w Gnieźnie.

Po przesłuchaniu właściciela komisu ustalono sprawcę, którym okazał się 33-letni gnieźnianin. Mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem karnym. Policjanci zobowiązali go także do posprzątania śmieci, czego niestety do dnia dzisiejszego nie zrobił, w związku z czym dalsze czynności zmierzające do uprzątnięcia śmieci na koszt sprawcy podjęło Nadleśnictwo Gniezno.

Wobec tego samego mężczyzny toczą się czynności wyjaśniające za podobne wykroczenie na terenie innej gminy.

źródło: KPP Gniezno

14 komentarzy

 • Link do komentarza Arti środa, 14 kwietnia 2021 18:31 napisane przez Arti

  Brawo. Dobrze zrobił. Niedługo wszyscy będą wyrzucać do lasu. Bo takie są koszty. Te rzeczy które wyrzucił nikt nie chce przyjść. Lulkowo urbis nikt. Trzeba oddać do wyspecjalizowanych zakładów których nie ma. Albo kosz jest rzędu kilku tysięcy złotych. Problemy śmieci w firmach jest duży. Poczekajcie aż zaczniecie płacić za utylizację plastikowych okiem opon itd. Jak ktoś przyjdzie wymienić okno plastikowe i za utylizację weżnie 500 zł to też będziecie wywozić do lasu. To samo będzie się tyczyło warsztatów jak będziecie wymieniać zderzaki. Pożyjemy zobaczymy

 • Link do komentarza kibolo środa, 14 kwietnia 2021 12:53 napisane przez kibolo

  A ci co niedopałki rzucają nz chodniki to ten sam sort bałaganiarzy.Osłom trzeba zabronić palenia papierosów na ulicach,albo Budasz niech sprząta z emerytem najlepiej

 • Link do komentarza Tymas środa, 14 kwietnia 2021 08:52 napisane przez Tymas

  Mandat 500 złotych? Śmiechu warte. Powinien dostac co najmniej 5 tysiecy i przez rok sprzątanie lasu.

 • Link do komentarza Lukasz środa, 14 kwietnia 2021 07:52 napisane przez Lukasz

  Mam nadzieję, że rachunek będzie bardzo wysoki. Chociaż co to na handlarza , który za sprzedane auto ma od 3000 do 8000zl zysku netto.

 • Link do komentarza Paweł środa, 14 kwietnia 2021 07:46 napisane przez Paweł

  Kara 500 zł jest śmieszna. Za takie wykroczenie recydywista powinien dostać karę 50 000, lub konfiskatę 5 najdroższych aut z komisu. Szokujące jest, że zamożny właściciel komisu jest tak ograniczonym umysłowo człowiekiem,.....

 • Link do komentarza gnieźnianin wtorek, 13 kwietnia 2021 22:38 napisane przez gnieźnianin

  No nie.... 500 zł ? To go ma zniechęcić, odstraszyć od podobnych uczynków?

 • Link do komentarza Wstyd wtorek, 13 kwietnia 2021 18:24 napisane przez Wstyd

  Co za człowiek. Pozbierać i wysypać mu w domu tam aby sąsiedzi widzieli kto mieszka obok. Mandat 500 zł to chyba jakiś żart. Podobne odpady są przy zakładzie karnym w Gebarzewie.

 • Link do komentarza Obserwator wtorek, 13 kwietnia 2021 17:29 napisane przez Obserwator

  Jak tylko za 500zł to warto wywozić do lasu to i tak najtansze pozbycie się śmieci.
  Brak słów na takie niskie kary!!!

 • Link do komentarza Marek wtorek, 13 kwietnia 2021 17:07 napisane przez Marek

  Podajcie nazwę komisu niech ludzie wiedzą co to za szma#$@rz

 • Link do komentarza Zenon Laskowik wtorek, 13 kwietnia 2021 13:10 napisane przez Zenon Laskowik

  500zl???smiech na sali...15000 może by się nauczył ..

 • Link do komentarza Radek wtorek, 13 kwietnia 2021 12:03 napisane przez Radek

  Tzw. Biznesmeni z komisow, a jednak zwykli szuszwole...

 • Link do komentarza radkosky wtorek, 13 kwietnia 2021 12:02 napisane przez radkosky

  Takie męty powinny być podane do publicznej wiadomości. Z imienia i nazwiska

 • Link do komentarza Piotr wtorek, 13 kwietnia 2021 11:54 napisane przez Piotr

  za wyjście na spacer z psem 500, za zaśmiecanie lasu 500, a powinna być sprawa w sądzie i minimum 50 000 kary aby nikt nawet nie pomyślał że tak można utylizować śmieci, i na tej podstawie proszę nie mówić że komuś zależy na walce z tym procederem, państwo z kartonu, pozdrawiam

 • Link do komentarza Stefan wtorek, 13 kwietnia 2021 11:14 napisane przez Stefan

  Podać nazwisko takiego chama do wiadomości publicznej i wywiesić tablice o tym przed jego komisem, aby wszyscy uczciwi omijali ten komis z daleka!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane