Wydrukuj tę stronę
środa, 14 kwietnia 2021 11:05

Obostrzenia przedłużone. Przedszkola i żłobki zostaną otwarte

 

W środowe przedpołudnie poinformowano o wydłużeniu obostrzeń oraz zniesieniu części z nich. 

Od poniedziałku 19 kwietnia ponownie otwarte zostaną przedszkola i żłobki - pozostałe poziomy edukacji wciąż będą odbywać się zdalnie. W pozostałych przypadkach obostrzenia zostają przedłużone do 25 kwietnia - dotyczy to obiektów kultu religijnego i placówek handlowych. 

Zamknięte wciąż pozostaną centra handlowe oraz salony urody, fryzjerskie i kosmetyczne. Hotele i inne obiekty noclegowe pozostaną nieczynne do 3 maja, a więc obejmą również okres majówki. Póki co nie działają także teatry, kina, muzea i galerie sztuki. W trakcie konferencji rządowej zapowiedziano, że będą także kontrole w trakcie majówki.

Działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Od 19 kwietnia dopuszczona będzie możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Możliwe będzie również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób.

1 komentarz