piątek, 16 kwietnia 2021 16:05

Migawki z miasta - kontenera nie ma, a śmieci dalej leżą

 

Ile potrzeba czasu na to, by uprzątnięto miejsce po składowaniu kontenera na odpady? Dzień? Dwa dni? Przykład z ul. Strumykowej pokazuje, że nawet dwa tygodnie nie wystarczą.

W Gnieźnie potrzeby utrzymania porządku w miejscach publicznych najwyraźniej nie są istotnymi sprawami, skoro powracamy do tematu "Migawek z miasta", które pojawiły się pod koniec marca br. Wówczas to informowaliśmy, że przy ul. Strumykowej, gdzie przez kilka miesięcy trwały prace przy układaniu kanalizacji (roboty zakończyły się już kilka tygodni wcześniej), nadal stoi przenośna toaleta oraz kontener z odpadami. W trakcie silniejszego wiatru śmieci z pojemnika rozrzuciło w promieniu kilkudziesięciu metrów (zobacz: Migawki z miasta - wiosenny widok na ul. Strumykowej). 

Taki widok nikomu najwyraźniej nie przeszkadzał, ani inwestorowi ani zarządcy drogi. W końcu jednak, po kilku dniach od publikacji, kontener został z tego miejsca zabrany i zniknęła również przenośna toaleta. Wydawać by się mogło, że teren z daleka wygląda na uprzątnięty, ale wystarczy przejechać ul. Strumykową, by zobaczyć iż reszta otoczenia pozostała w takim samym stanie - śmieci wzdłuż płotu dalej tak samo leżą, jak do tej pory, choć niektóre większe (i pewnie bardziej widoczne) zniknęły - zostały zabrane, czy wiatr zwiał je dalej? 

1 komentarz

  • Link do komentarza Bolo piątek, 16 kwietnia 2021 16:46 napisane przez Bolo

    Za to inwestor co roku robi podwyżki. Brak nadzoru i jakości.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane