poniedziałek, 19 kwietnia 2021 08:37

Wątpliwe „pamiątki” znad jeziora

 
Wątpliwe „pamiątki” znad jeziora zdjęcie nadesłane

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z mieszkańców gminy Gniezno, który przekazał nam swoje spostrzeżenia na temat tego, czym wkrótce w okresie letnim "powitają" wszystkich pobliskie jeziora.

Mieszkaniec Goślinowa, który postanowił się z nami podzielić swoją refleksją, nie ukrywa iż czasem ma wrażenie, że mieszka "na samym końcu świata", skąd jest kilometr spaceru do lasu i jeziora, co pozwala na korzystanie z uroków natury. Nie wszyscy jednak mają takie podejście.

- Córka jest miłośnikiem przyrody. Wraz z przyjaciółką bywają w okolicach jeziora praktycznie każdego dnia - jeżdżą tam konno, spacerują obserwując przyrodę - przyznaje mieszkaniec i jak dodaje, właśnie podczas takiego pobytu nad jeziorem natrafiły na "pamiątki" po tych, którzy korzystali z uroków pobytów w rejonie akwenu: Czy to wędkarze? - sam nim jestem więc trudno uwierzyć. Czy przypadkowi ludzie którzy okazyjnie może "sprzątają" swoje auta, czy celowi "turyści" którzy z zamiarem takim by wyrzucić co się da... przykre to, ale niestety prawdziwe - przyznaje, szukając odpowiedzi na pytanie - czy da się takie zachowania powstrzymać?

Niestety do tego typu widoków można by dołączyć nie tylko jeziora z okolic Goślinowa, ale także Jankowskiego, Wierzbiczańskiego i każdego innego. Jak praktyka pokazuje - za zaśmiecanie terenów odpowiadają zarówno niektórzy wędkarze, jak i niektórzy wypoczywający, którzy przeważnie mają siły przynieść ze sobą pełne opakowania, a "nie mają już siły" zabrać ich pustych z powrotem. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza mirek poniedziałek, 19 kwietnia 2021 22:21 napisane przez mirek

  ale sie męczymy z tym tematem,to nasza nieodłączna przywara nie umiemy z tego wybrnąć jak moja pamięć sięga to około pół wieku, mamy to we krwi zalewa nas dzisiejsza cywilizacja,smród brud,tak to my ludzie ,liczy sie tylko kto ma wiecej, szybciej,nie ważne jakim kosztem takie rozumowanie dziś króluje już trace nadzieje że porządek szeroko rozumiany w jakiejkolwiek postaci wróci!!!

 • Link do komentarza LIDIA poniedziałek, 19 kwietnia 2021 18:30 napisane przez LIDIA

  Tak wygląda wszędzie, niestety. Wieś Pyszczyn ciężko pracuje nad posprzątaniem śmieci znad naszego jeziora. Syzyfowa praca... Wędkarze potrafią faktycznie wyrzucić swoje śmieci nad brzegiem. Aż strach pomyśleć co musi się znajdować w samym jeziorze.... Do tego goście z małpkami i flaszkami po przeróżnych napojach. Nasz kraj jest usiany nimi. Nie wspominając już o tych, którzy wyrzucają śmieci w trzciny lub całe worki ze śmieciami na prywatny teren etc. Trzeba by było co 200 m zainstalować kamery... Taki świat.

 • Link do komentarza smol poniedziałek, 19 kwietnia 2021 12:02 napisane przez smol

  Puszki i słoiki to raczej po wędkarzach.

 • Link do komentarza Pablo poniedziałek, 19 kwietnia 2021 09:17 napisane przez Pablo

  upadek cywilizacji...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane