piątek, 23 kwietnia 2021 11:24

Mieszkańcy uprzątnęli teren nad Jeziorem Winiary

  UM
Mieszkańcy uprzątnęli teren nad Jeziorem Winiary źródło: UM

Mieszkańcy miasta aktywnie włączyli się w obchody Dnia Ziemi, biorąc udział w akcji sprzątania terenów przy Jeziorze Winiary oraz ul. Spokojnej.

Mimo czasowej niepogody, do wspólnej pracy zabrali się licznie zgromadzeni mieszkańcy, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gnieźnie: Wydziału Ochrony Środowiska oraz Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu, członkowie Polskiego Klubu Ekologicznego koło w Gnieźnie, rad osiedlowych Tysiąclecie i Konikowo, Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, Miejskiej Rady Seniorów, Rodzinnych Ogrodów Działkowych, 44. Szczepu Harcerskiego Krzemień 66 im. hm Floriana Marciniaka, Zakładu Zieleni Miejskiej, a także radni miejscy.

Podczas całej akcji zebrano aż dwa kontenery odpadów, które odebrała firma Urbis Sp. z o.o. w Gnieźnie. Niestety, pomimo codziennego porządkowania terenów zielonych i dostępnych koszy na śmieci, amatorzy przepraw przez knieje Parku XXV-lecia pozostawiają w okolicy wiele szklanych butelek i puszek, a także opakowań jednorazowych po jedzeniu typu fast food.

Serdeczne podziękowania należą się radnym miejskim - inicjatorom akcji oraz wszystkim biorącym udział w tej szlachetnej inicjatywie sprzątania kawałka naszej ziemi.


źródło: Urząd Miejski

7 komentarzy

 • Link do komentarza Bartosz niedziela, 25 kwietnia 2021 21:38 napisane przez Bartosz

  Super ludzie !!! Przykre że udało wam się znaleść tyle śmieci . Jeszcze ze dwa pokolenia będziemy mentalnie upośledzeni i może przez myśl nam nie przejdzie śmiecić .

 • Link do komentarza Kacper sobota, 24 kwietnia 2021 23:20 napisane przez Kacper

  Do samon. Obowiązkiem to jest zabrać śmieci ze sobą i wyrzucić do kosza. W naszym narodzie trzeba chyba pokoleń aby się tego nauczyć. Wystarczy popatrzeć na rowy przy drogach. To jest szok, ile tam jest śmieci wyrzuconych przez okna z pojazdów. Patrząc na to przychodzi myśl czy na polski rynek nie należy produkować samochodów bez otwieranych okien jak w dawnych ruskich pociągach dalekobieżnych.

 • Link do komentarza Wonbeton sobota, 24 kwietnia 2021 21:56 napisane przez Wonbeton

  Przyszły deweloper już się uśmiecha.

 • Link do komentarza qter sobota, 24 kwietnia 2021 15:22 napisane przez qter

  364 dni śmiecą, a w tzw. Dzień Ziemi sprzątają. Czas skończyć z tą pokazuchą i parciem na szkło. Wystarczy dobra domowa kindersztuba, po której każdy człowiek wie do czego służą kosze na śmieci i śmietniki. Szkoda, że w dzisiejszych czasach dobre wychowanie przestało obowiązywać, wzorcem postępowania stał się poseł Nitras i wybitna działaczka społeczna Lempart, a krzyż zastąpił czerwony piorun.

 • Link do komentarza Oli sobota, 24 kwietnia 2021 11:02 napisane przez Oli

  Gdyby ludzie zachowywali się nie jak świnie to niczym obowiązkiem byłoby sprzątanie świata.To ludzie śmiecą,inni ludzie to sprzątają.Żadna sarna,zająć w lesie nie zostawiają takich śmieci.To samo dotyczy naszych ŁAZIENEK. ludzie.ogarnijcie się!

 • Link do komentarza Maciel sobota, 24 kwietnia 2021 08:51 napisane przez Maciel

  Super robota. Szacun dla wszystkich biorących udział.

 • Link do komentarza samon sobota, 24 kwietnia 2021 00:37 napisane przez samon

  a czy to nie powinno być obowiązkiem wydziały zieleni miejskiej?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane