piątek, 23 kwietnia 2021 19:10

Auto uderzyło w drzewo. Lądował śmigłowiec LPR

 

Do dramatycznego w skutkach wypadku doszło w piątkowe, późne popołudnie na drodze prowadzącej z Trzemeszna do Trzemżala.

Do zdarzenia doszło 23 kwietnia około godziny 18. Jak wynika z nieoficjalnych informacji samochód osobowy marki Renault, jadąc między miejscowościami Zieleń i Trzemżal w gminie Trzemeszno, podczas wyprzedzania ciężarówki wypadł z jezdni i uderzył lewym bokiem w przydrożne drzewo.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Trzemeszno, OSP Trzemżal i JRG Gniezno. Do tego czasu pomocy udzielali przypadkowi kierowcy, którzy wyciągnęli z auta poszkodowane dziecko. Kierującą Renault była nieprzytomna w momencie nadjechania służb i pozostawała w pojeździe.

Po przybyciu karetek pogotowia, z uwagi na stan poszkodowanej 33-letniej kobiety, na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowie Ratunkowego, który zabrał ją do szpitala w Poznaniu. Zespół ratownictwa medycznego zajął się dzieckiem (9-letni chłopiec), które również trafiło do lecznicy w Koninie.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został zablokowany. Okoliczności zdarzenia ustali policja.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Jacek placek sobota, 24 kwietnia 2021 09:07 napisane przez Jacek placek

    Na głupotę i nadmierną prędkość stan nawierzchni drogi za wiele nie pomoże .... niestety !!!!

  • Link do komentarza Rowerzysta sobota, 24 kwietnia 2021 08:09 napisane przez Rowerzysta

    Moze wreszcie ktos wpadnie po rozum do głowy i wytnie te drzewa.

  • Link do komentarza Mieszkanka piątek, 23 kwietnia 2021 19:32 napisane przez Mieszkanka

    Może wreszcie radni zainteresują się tą drogą, stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia, a jest to jedna z najbardziej uczęszczanych dróg w gminie, jest dojazdem do Trzemeszna dla mieszkańców nie tylko Trzemżala ale i Ostrowitego, Szydłowa, Miławy, Kamieńca, Płaczkowa czy Mijanowa...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane