środa, 28 kwietnia 2021 16:25

Punkty szczepień powszechnych ruszą od maja

  SP (opr)

Już wkrótce ruszają dwa punkty, w których będą wykonywane szczepienia powszechne. Uruchomione zostaną w dwóch placówkach oświatowych.

Punkty Szczepień Powszechnych, drive-thru oraz szczepienia w aptekach i zakładach pracy to kolejny, ważny etap Narodowego Programu Szczepień, w którego realizację włącza się Powiat Gnieźnieński. Lokalny samorząd, w porozumieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu, przygotowuje się do uruchomienia Punktów Szczepień Powszechnych. Zlokalizowane zostaną w:

  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Słowackiego 45-47
  • Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie przy ul. Wrzesińskiej 43-45.

Punkty Szczepień Powszechnych tworzone są w dobrze skomunikowanych miejscach, według jednolitych standardów rządowych. W ostatnich dniach, obie lokalizacje kontrolowane były przez pracowników NFZ, którzy nie wnieśli co do nich zastrzeżeń. W organizowanych przez powiat oraz Szpital Pomnik Chrztu Polski punktach planuje się wykonanie około 3 tys. szczepień tygodniowo. Obecnie, w systemie rejestracji mieszkańcy mogą wybierać terminy szczepień w dniach 18 – 28 maja br. w punkcie przy ul. Słowackiego.

W każdym z Punktów Szczepień Powszechnych, pracować będą przynajmniej trzy zespoły szczepiące, w których skład wchodzi od trzech do pięciu osób: osoba z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy, lekarz lub ratownik medyczny bądź pielęgniarka, osoby kwalifikujące i wykonujące szczepienia oraz osoby odpowiedzialne za administrację.

Przypomnijmy, rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19, dokonać można na kilka sposobów, korzystając z infolinii 989, za pomocą e-Rejestracji dostępnej na stronie pacjent.gov.pl, poprzez SMS o treści SzczepimySie wysłany na numer 880 333 333 oraz bezpośredni zapis w punkcie szczepień. Do tej pory w powiecie gnieźnieńskim zaszczepionych zostało ponad 34 tys. osób.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane