wtorek, 04 maja 2021 12:04

SMS z groźbą odłączenia prądu? Uwaga na oszustów

 

Na terenie naszego powiatu pojawiła się nowa metoda próby oszustwa - na telefony kierowane są SMS-y z informacją o ryzyku odłączenia prądu.

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie ostrzega przed reagowaniem na wiadomości, które w swojej treści są do siebie bardzo podobne:

"na dzień 4.05 zaplanowano odłączenie energii elektrycznej. Prosimy o wpłacenie zobowiązania 3,46zł. Płatności dokonaj https://….” - brzmi zazwyczaj większość z nich, w których oszuści powołują się na firmę PGE.

Zgłoszenia o podobnych próbach wyłudzenia informacji lub pieniędzy pojawiają się w ostatnich dniach i policjanci przestrzegają przed klikaniem w podawane w wiadomościach linki.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane