czwartek, 06 maja 2021 08:48

Upamiętnienie 76. rocznicy zakończenia wojny

 

W najbliższą sobotę przypadać będzie kolejna rocznica zakończenia II wojny światowej. Tegoroczne uroczystości jednak się nie odbędą.

Za dwa dni będziemy ponownie wspominać i oddawać hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność w czasie II wojny światowej. Wszystkich, którzy chcieliby złożyć kwiaty i znicze, Urząd Miejski zaprasza do indywidualnego przybywania pod Pomnik ku czci poległych i pomordowanych w latach 1939 - 1945, znajdujący się w Parku im. T. Kościuszki w sobotę 8 maja.

Tego dnia w części autobusów MPK, na balkonie Starego Ratusza oraz w oknie MOK będą emitowane utwory nawiązujące do historii sprzed 76 lat, do wywalczonej Wolności. W ramach planowanego II Miejskiego Przeglądu Musztry zobaczymy prezentację jednej z gnieźnieńskich szkół. Pokaz zostanie przeprowadzony w formie online, a jego nagranie zostanie wyemitowane w sobotę 8 maja, na kanale Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane