piątek, 07 maja 2021 08:09

Migawki z miasta - „pomysłowa” przeszkoda dla służb

 
Migawki z miasta - „pomysłowa” przeszkoda dla służb kadr z nagrania

W miniony czwartek służby zostały wezwane do zdarzenia drogowego - jadąca na miejsce straż napotkała jednak na przeszkodę na ul. Osiniec.

Sytuacja miała miejsce 6 maja 2021 r. na ul. Osiniec w Gnieźnie na dojeździe do skrzyżowania z ul. Witkowską, gdzie znajduje się od jakiegoś czasu sygnalizacja świetlna. Jadący na sygnale wóz JRG Gniezno zmierzał na zdarzenie drogowe, do którego doszło w Witkowie i... utknął w kolejce oczekujących na zielone światło.

Po lewej (patrząc od kierunku jazdy) na znacznej długości od skrzyżowania znajduje się barierka, a po prawej jest obniżenie terenu zaraz za krawężnikiem, przez co auta uciekające na bok wpadały aż po podwozie - co widać w 28 sekundzie nagrania. Do tego wystarczało iż kierowcy tuż przed sygnalizatorem nie słyszeli (czy na pewno?) i nie widzieli pojazdu uprzywilejowanego, by wóz strażacki zwyczajnie utknął w korku. Strażacy nie mogli jechać lewym pasem "pod prąd", gdyż długość barierki uniemożliwiałaby ucieczkę w przypadku, gdyby z ul. Witkowskiej w ul. Osiniec wjechałyby inne auta. 

W zdarzeniu, do którego jechali strażacy, nikt na szczęście nie ucierpiał, ale wóz został przetrzymany na trasie przez około 50 sekund. A czasami decydują właśnie sekundy.

 

Nagranie od Gniezno 998

15 komentarzy

 • Link do komentarza Adam wtorek, 11 maja 2021 19:56 napisane przez Adam

  Drodzy kierowcy za chwilę podobnie będzie na ul.Wolnosci. jakiś biurowy projektant zwerzyl ulicę, wysokie krawężniki. Po oddaniu owej ulicy wytrzyma może z 2miesiace w nowym wykonaniu. Tiry załadowane po ok.30ton rozjadą tą podsypkę.

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 10 maja 2021 12:25 napisane przez kierowca

  Jendrek ul. Witkowska jest drogą powiatową. Prezydent nie jest organem powiatu.

 • Link do komentarza kierowca 3 niedziela, 09 maja 2021 21:27 napisane przez kierowca 3

  Co to jest rondo turbinowe ?

 • Link do komentarza gnieźnianin niedziela, 09 maja 2021 17:25 napisane przez gnieźnianin

  Święta prawda. W Gnieźnie zostaliśmy, pod tym względem, daleko za Europą

 • Link do komentarza avalon niedziela, 09 maja 2021 16:13 napisane przez avalon

  Wystarczyło na tym skrzyżowaniu zrobić dwa pasy skrętu w lewo. Jeden z Witkowskiej od strony miasta a drugi na uliczce o nazwie Osiniec. Światła są tam potrzebne bo chociaż nie ma tam wielkiego ruchu, wyjazd w lewo z Osiniec byłby niebezpieczny i dość trudny w godzinach szczytu.

  Co do sytuacji na filmie - tam nie ma dużego ruchu. Przed światłami stoi zaledwie kilka samochodów. Ale 150 metrów bardzo wąskiego pasa ruchu + z jednej strony bariera a z drugiej strony wysoki krawężnik i trawnik. Kierowca Audi jako jedyny odważył się wjechać na trawnik przez krawężnik co i tak nic nie dało. Co by było, gdyby trawnik za krawężnikiem był lekko zagłębiony lub podmyty przez deszcz? Auto z dużym prawdopodobieństwem zawiesiłoby się na krawężniku i nikt by nie przejechał tą ulicą przez kolejne kilkadziesiąt minut.
  Burmistrz Gniezna zapłaciłby kierowcy za szkody czy ukarałby mandatem za niszczenie zieleni a policja dodatkowo za zablokowanie ulicy?

  Ktoś wcześniej pisał, że na Słonecznej ruch nie zmalał. Nie wiem, wierze na słowo. Ale jeżeli tak jest to się nie dziwię - przejazd Słoneczną jest wygodniejszy a wyjazd na Witkowską bezpieczniejszy.

 • Link do komentarza k niedziela, 09 maja 2021 14:02 napisane przez k

  Prawda jest taka, że ul. Osiniec miała dalej przebijać się przez os. Grunwaldzkie od ul. Kostrzewskiego. Wtedy ta droga miałaby jakiś większy sens. A tak powstał kolejna osiedlowa droga zbiorcza, która tak naprawdę niczego nie rozwiązuje. Ruch na ul. Słonecznej nadal jest duży.

  Do tego powstało kłopotliwe skrzyżowanie Osiniec z Witkowską, zamiast od razu zrobić rondo. Miejsca jest sporo, ale myśleć też trzeba umieć. Za to w mieście zapanowała światłoza - Witkowska, Kostrzewskiego, gdzie by tu jeszcze walnąć światła?

 • Link do komentarza Hodowca milicjantów sobota, 08 maja 2021 09:49 napisane przez Hodowca milicjantów

  Zapraszam do Poznania Trójmiasta w każdym dużym mieście widziałem nie raz jak pogotowie policja straż stała w korku bo nie było gdzie zjechać i nikt nie robił z tego powodu problemu .No tak większość kierowców w Gnieźnie nawet nie umie jeździć dobrze po swoim mieście a jak już widząc pojazd uprzywilejowany na dodatek na bombach to srają pod siebie i nie wiedzą co zrobić .Moi drodzy pseldo kierowcy robi się tak pierwszy samochód wjezdza na skrzyżowanie blokuje pas ruchu drugi samochód blokuje drugi pas ruchu wszyscy wyjeżdżają zjeżdżając na bok aż wyjedzie pojazd uprzywilejowany .Pozniej odwrotnie auta które stoją z boku zjeżdżają na pas ruchu auta blokujące pas ruchu odjeżdżają jako ostatnie w swoim kierunku proste proste ale to trzeba jeździć po Polsce i widzieć jak to robią w innych miastach innymi kierowcy a nie pseldo kierowcy z Gniezna stoją barany

 • Link do komentarza Jendrek piątek, 07 maja 2021 22:19 napisane przez Jendrek

  Czy pan prezydent może zainteresować swoich urzędników remontem zdewastowanego przejazdu kolei wąskotorowej przez ul .Witkowską?

 • Link do komentarza avalon.1 piątek, 07 maja 2021 15:00 napisane przez avalon.1

  Jeszcze nigdy nie widziałem podobnego skrzyżowania z jednym pasem ruchu i barierami na środku. Zaoszczędzono kilkaset tysięcy złotych i zbudowano skrzyżowanie które samo siebie blokuje. Na kanale "gniezno 998" youtuber pokazuje wiele przejazdów tą dość ruchliwą uliczką, większość przejazdów straży wymusza wjazd kierowców na trawnik.
  Ponadto nie ma żadnego pasu skrętu w lewo z Witkowskiej - nawet jadący prosto muszą czekać aż skręcający będą mogli wykonać manewr. Kilka miesięcy temu w sobotę czekałem dwie zmiany świateł żeby... pojechać prosto w stronę Wolności. Wystarczyło że dwa pojazdy zamierzały skręcić w uliczkę Osiniec. Dlaczego nie wybudowano tam ronda turbinowego? Jest tam wystarczająco dużo miejsca.

 • Link do komentarza Zorro piątek, 07 maja 2021 14:15 napisane przez Zorro

  Dopuki urzędnicy i inżynierowie odpowiedzialni za planowanie inwestycji nie będą ponosili odpowiedzialności karnej i finansowej to takie "cuda" będą powstawać. Nie liczy się funkcjonalność tylko koszty.

 • Link do komentarza Rowerzysta piątek, 07 maja 2021 11:00 napisane przez Rowerzysta

  Podobnie jest z zamknietymi szlabanami na przejazdach kolejowych.

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 07 maja 2021 09:09 napisane przez Kierowca

  Takie są skutki budowania dróg jednopasmowych, wąskich, bez rond, totalnie bez wyobraźni. Rozumiem w miejscach zabytkowej zabudowy, ale w tym przypadku - nowo budowana droga. Wystarczy wykupić więcej ziemi i zrobić coś na lata.

 • Link do komentarza marek piątek, 07 maja 2021 09:07 napisane przez marek

  To samo na Słonecznej, krawężniki tak wysokie, że wjazd na nie powoduje uszkodzenie pojazdu.

 • Link do komentarza Yemplariusz piątek, 07 maja 2021 08:46 napisane przez Yemplariusz

  W Gnieźnie od jakiegoś czasu nastąpiło wariactwo z montowaniem sygnalizacji świetlnych gdzie tylko popadnie, zmierza się prosto w kierunku zakorkowania miasta. Wszystkie miasta zachodnie odchodzą od sygnalizacji Gniezno na odwrót, nie ma nikogo w magistracie odpowiedzialnego za to co miałby zwyczajnie jakąś "wizje" światowych rozwiązań?????? Może warto zatrudnić jakiegoś kierowce zawodowego jeżdżącego po cywilizowanej Europie???????

 • Link do komentarza zdzichu piątek, 07 maja 2021 08:34 napisane przez zdzichu

  Dokładnie tak samo było wczoraj z karetką. Ludzie nie mieli gdzie uciekać.
  No ale nie od dziś wiadomo, że największymi jełopami są inżynierowie ruchu drogowego..

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane