Wydrukuj tę stronę
piątek, 07 maja 2021 08:09

Migawki z miasta - „pomysłowa” przeszkoda dla służb

 
Migawki z miasta - „pomysłowa” przeszkoda dla służb kadr z nagrania

W miniony czwartek służby zostały wezwane do zdarzenia drogowego - jadąca na miejsce straż napotkała jednak na przeszkodę na ul. Osiniec.

Sytuacja miała miejsce 6 maja 2021 r. na ul. Osiniec w Gnieźnie na dojeździe do skrzyżowania z ul. Witkowską, gdzie znajduje się od jakiegoś czasu sygnalizacja świetlna. Jadący na sygnale wóz JRG Gniezno zmierzał na zdarzenie drogowe, do którego doszło w Witkowie i... utknął w kolejce oczekujących na zielone światło.

Po lewej (patrząc od kierunku jazdy) na znacznej długości od skrzyżowania znajduje się barierka, a po prawej jest obniżenie terenu zaraz za krawężnikiem, przez co auta uciekające na bok wpadały aż po podwozie - co widać w 28 sekundzie nagrania. Do tego wystarczało iż kierowcy tuż przed sygnalizatorem nie słyszeli (czy na pewno?) i nie widzieli pojazdu uprzywilejowanego, by wóz strażacki zwyczajnie utknął w korku. Strażacy nie mogli jechać lewym pasem "pod prąd", gdyż długość barierki uniemożliwiałaby ucieczkę w przypadku, gdyby z ul. Witkowskiej w ul. Osiniec wjechałyby inne auta. 

W zdarzeniu, do którego jechali strażacy, nikt na szczęście nie ucierpiał, ale wóz został przetrzymany na trasie przez około 50 sekund. A czasami decydują właśnie sekundy.

 

Nagranie od Gniezno 998

15 komentarzy