wtorek, 11 maja 2021 12:05

Oszuści wciąż dzwonią - uważajmy

 

Gnieźnieńska policja ostrzega przed oszustami, którzy tylko dzisiaj ponownie uaktywnili się na naszym terenie i wydzwaniają do mieszkańców.

We wtorkowe przedpołudnie Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie otrzymała kolejne zgłoszenie od mieszkańca, w którym ktoś próbował - podając się za policjanta z CBŚ - wyłudzić pieniądze od starszej osoby. Na szczęście tym przypadku udało się zachować zdrowy rozsądek i uniknąć poważnych strat. Życie jednak pokazuje, że przestępcy mogą próbować do skutku - aż trafią na naiwną osobę. 

- Zachowajmy ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod policjanta i prosi o przekazanie danych dotyczących naszego konta, bądź wspomina o przekazaniu pieniędzy, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności, ani nie przelewajmy ich na żadne wskazane konto. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za funkcjonariusza – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich - apeluje KPP Gniezno.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane