środa, 12 maja 2021 15:14

Handlowała papierosami bez akcyzy - wpadła z podrabianą odzieżą

 
Handlowała papierosami bez akcyzy - wpadła z podrabianą odzieżą źródło: KPP Gniezno

W punkcie handlowym prowadzonym przez 50-letnią mieszkankę powiatu gnieźnieńskiego policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli nielegalną odzież, perfumy i wyroby tytoniowe.

Policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej gnieźnieńskiej komendy podejrzewali jedną z mieszkanek Gniezna, że sprzedaje w prowadzonym przez siebie punkcie handlowym wyroby tytoniowe, które nie są opatrzone polskimi znakami akcyzy. Kobieta została zatrzymana na gorącym uczynku, kiedy to na jej straganie ujawniono nie tylko podrobione wyroby tytoniowe, ale również perfumy i odzież z podrobionymi znakami firmowymi różnych marek.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 1700 paczek papierosów (ponad 34 tysiące sztuk) oraz krajankę tytoniową. 

Ponadto policjanci podczas przeszukania boksu handlowego i mieszkania zabezpieczyli 430 sztuk artykułów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek odzieżowych i branży kosmetycznej w postaci perfum, skarpet, t-shirtów, bluzek, maseczek ochronnych i narzut.

- Obecnie 50-letnia mieszkanka Gniezna usłyszała zarzut wprowadzenia do obrotu akcyzowych wyrobów w postaci papierosów, gdzie wartość uszczuplenia na rzecz Skarbu Państwa z tytułu cła, podatku VAT i podatku akcyzowego wyniosła ponad 36 tys. złotych - przekazała asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Obecnie trwają czynności zmierzające do oszacowania strat jakie mogły doznać firmy odzieżowe i perfumeryjne w wyniku wprowadzenia przez podejrzaną artykułów z podrobionymi znakami towarowymi.

Według Ustawy prawo własności przemysłowej, za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Jeśli natomiast sprawca uczyni sobie z procederu stałe źródło utrzymania, to zagrożenie karą wzrasta do pięciu lat więzienia. Natomiast za wprowadzenie do obrotu tytoniu do 3 lat. 

- Policjanci z tego wydziału takie działania prowadzą przez cały rok. Przestrzegamy przed podobną działalnością i przypominamy, że sprzedaż towarów z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem - dodaje st. asp. Anna Osińska.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane