poniedziałek, 17 maja 2021 11:15

W szpitalu trwa likwidacja oddziałów zakaźnych

 

Wkrótce Szpital Pomnik Chrztu Polski nie będzie już hospitalizował osób z koronawirusem, tylko przyjmować będzie na obserwację.

Oddział zakaźny w budynku przy ul. 3 Maja został już zlikwidowany, a w jego miejsce powróciła ortopedia. W pełni funkcjonuje również oddział chirurgiczny. Jednocześnie przy ul. św. Jana oddział jeszcze istnieje, ale od 19 maja również będzie zniesiony. Obecnie w szpitalu przebywa jeszcze 19 pacjentów, a w ciągu ostatniego tygodnia odnotowano 3 zgony.

- Jeszcze tych pacjentów trochę jest, oni będą później przekazani do szpitali jednoimiennych, a jeśli wynik testu będzie negatywny, zostaną przekazani na pozostałe oddziały szpitalne. Myślę, że jeszcze kilka dni po zakończeniu funkcjonowania tego oddziału potrzebujemy na odremontowanie pomieszczeń, odmalowanie, by przywrócić standardową pracę szpitala - mówił Grzegorz Sieńczewski, dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski.

- Jeśli chodzi o oddział pediatryczny, to jutro będzie on praktycznie zamykany, w środę będzie pusty, a następnie przystąpimy do odtwarzania substancji budowlanej - zostały tam zbudowane śluzy, dodatkowe przejścia i nasz zespół techniczny dał sobie czas do końca tygodnia i od poniedziałku pediatria rusza - dodał Mateusz Hen, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane