wtorek, 18 maja 2021 16:52

Zderzenie trzech samochodów i ciężarówki

 

Do poważnego wypadku doszło we wtorkowe popołudnie na drodze krajowej nr 15 w Wymysłowie. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło 18 maja na prostym odcinku DK15, kilkaset metrów przed przejazdem kolejowym w stronę Gniezna. Jak wynika z nieoficjalnych informacji doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych i ciężarówki.

Na miejsce przybyły zastępy OSP Trzemeszno i JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon zdarzenia oraz przystąpiły do uwalniania osoby zakleszczonej w jednym z aut. Po jej wydobyciu została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. W sumie pojazdami podróżowało sześć osób, a trzy zostały przewiezione do szpitala

Na czas prowadzonych działań ruch na szosie został zablokowany - kierowcy korzystają z objazdów polnymi drogami przez Wymysłowo. Okoliczności zdarzenia ustali policja.

Komunikat Policji z 19 maja 2021 r.:

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem ciężarowym marki MAN jadąc w kierunku Torunia na prostym odcinku drogi uderzył w tył pojazdu marki Skoda, który z kolei uderzył w tył Opla, a ten w stojący przed nim Volkswagen Turan, który uderzył w tył Volkswagena Golf, po czym pozostał na przeciwległym pasie ruchu.

Kierująca skodą, 69-letnia mieszkanka Warszawy, 44-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno kierujący oplem oraz 27-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno kierujący golfem zostali karetkami pogotowia przetransportowani do szpitala w Gnieźnie. Pozostali uczestnicy zostali przebadani na miejscu zdarzenia przez załogę pogotowia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane