niedziela, 23 maja 2021 13:35

Klasyki pojawiły się na Rynku dla małej Olgi

 

Tłumy gnieźnian pojawiły się w niedzielne południe na głównym placu miasta, by wspólnie wesprzeć akcję charytatywną dla małej Olgi Miśkiewicz.

Wszystko za sprawą zlotu zorganizowanego przez Klasyczne Gniezno, na które odpowiedziało wielu właścicieli aut nie tylko z naszego powiatu, ale także i innych. Wszyscy przybyli do Pierwszej Stolicy Polski w swoich wehikułach szos - autach, które kiedyś były widokiem powszednim na drogach, a obecnie nie są produkowane i stanowią unikaty. 

Fiaty 125, Maluchy, Trabanty, Mazdy, Polonezy, Syreny oraz cała masa innych marek, modli zróżnicowanych przeznaczeniem, wielkością, pojemnością i datą produkcji, przyjechały na Rynek i przyciągnęły wielu mieszkańców. Tych młodych, zainteresowanych starymi modelami i tych starszych, którzy mieli okazję wrócić wspomnieniami do okresu świetności tych aut. Nie zabrakło także wozu strażackiego marki Jelcz czy Autosana jeżdżącego w gnieźnieńskim MPK. 

W trakcie całego wydarzenia trwały licytacje oraz zbiórka pieniędzy do puszki, a po godzinie 13 wypuszczono do nieba 250 balonów. Około 13.30, kiedy akurat nad miastem przeszła krótka ulewa, wszyscy uczestnicy zlotu wyruszyli w drogę do Kłecka na Biwakowisko.

Olgę można wspomóc pod tym linkiem: https://www.siepomaga.pl/olga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022