poniedziałek, 24 maja 2021 07:06

Zerwano charytatywny baner, by odsłonić graffiti?

 
Zerwano charytatywny baner, by odsłonić graffiti? źródło: Fundacja Królewskie Serce

W nocy z soboty na niedzielę nieznany sprawca dokonał zniszczenia baneru, znajdującego się na jednym z budynków i informującego o zbiórce pieniędzy na chore dziecko.

O zdarzeniu poinformowała fundacja Królewskie Serce, która zamieściła zdjęcia przedstawiające zniszczony baner, znajdujący się na budynku przy ul. Poznańskiej. Na jego ścianie, dobrze widocznej od strony skrzyżowania z ul. Kostrzewskiego, kilka tygodni temu zawieszono baner informujący o zbiórce pieniędzy na małą Olgę.

W nocy z soboty na niedzielę nieznany sprawca dokonał jego zniszczenia poprzez rozcięcie go w połowie. Nasz baner promujący akcję zbierania środków dla ratowania Oldzi Miśkiewicz, powstały za prywatne środki, kompletnie a-komercyjny i wyeksponowany na obiekcie, którego właściciele użyczyli nam go całkowicie charytatywnie... został idiotycznie zniszczony. Ktoś po prostu użył do tego noża - informują na swojej stronie. Jak zapewnia fundacja, o sprawie zawiadomiona została policja oraz przeanalizowany ma zostać zapis monitoringu. Wiele osób zamieściło swoje przypuszczenia, że dokonał tego autor graffiti, który również niedawno pomalował wspomnianą ścianę swoim "wrzutem", następnie zakrytym przez ów baner. Jest to ten sam malunek, który pojawił się w ostatnim czasie w wielu miejscach na terenie Gniezna.

Fundacja zapewnia, że baner zostanie odnowiony i ponownie zawieszony w tym samym miejscu. Małej Oldze można pomóc za pośrednictwem serwisu www.siepomaga.pl/olga

5 komentarzy

 • Link do komentarza EagleEye poniedziałek, 24 maja 2021 19:03 napisane przez EagleEye

  Wczoraj poszło 35 SMSów PREMIUM po 2,46 zl. Może to nie dużo ale zawsze coś. Oby się udało.

 • Link do komentarza doradca poniedziałek, 24 maja 2021 15:55 napisane przez doradca

  Ad. Humanista-co ciebie obchodzi operator baneru? Chcesz wesprzeć zdrowie Olgi, to znajdziesz konto w necie.

 • Link do komentarza harekjop poniedziałek, 24 maja 2021 12:38 napisane przez harekjop

  Jedyny pozytyw jest taki, że przez ten artykuł wpłaciłem kilka złociszy dla Olgi. Mam nadzieję, że inni czytający postąpią podobnie.

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 24 maja 2021 10:13 napisane przez humanista

  Proszę o kontakt operatora baneru.

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 24 maja 2021 09:29 napisane przez mieszkaniec

  W Gnieźnie znany jest taki jeden osobnik od niszczenia banerów. Może to jakiś trop?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane