wtorek, 25 maja 2021 11:00

Korki na ul. Słonecznej - jeszcze kilka miesięcy

 

Szczególnie w godzinach szczytu i zmian w zakładach pracy widoczne są utrudnienia, jakie występują w rejonie skrzyżowania ul. Pod Trzema Mostami i Słonecznej.

O sprawie już nie raz informowali nas zmotoryzowani, którzy poruszają się na odcinku z ul. Słonecznej w kierunku ul. Kolejowej oraz "na drugą stronę" pod wiaduktem przez ul. Pod Trzema Mostami. Jak zwracają uwagę, czas wyświetlania zielonego sygnalizatora, umożliwiającego wyjazd z ul. Słonecznej w niektórych porach dnia, jest bardzo krótki i umożliwia na przejazd jedynie kilku pojazdom. Jednocześnie auta jadące od strony al. Reymonta w stronę ul. Osiniec mają znacznie więcej czasu na przejazd.

W związku z powyższym, jak już sygnalizowano, szczególnie w czasie, kiedy kończy się zmiana w zakładach pracy w rejonie ul. Słonecznej oraz godzinach szczytu tj. około 13:00 - 16:00 na wyjeździe z tej ulicy tworzą się korki, sięgające niekiedy bramy wyjazdowej z fabryki baterii. 

W sprawie zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego, który jest zarządcą sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu z pytaniem o możliwą zmianę programu w niektórych godzinach jej funkcjonowania. 

Jak nam przekazano z Magistratu, program działania sygnalizacji został zmieniony wkrótce po zamknięciu wiaduktu nad torami w ciągu ul. Warszawskiej: - Znaczne zwiększenie natężenie ruchu pojazdów spowodowało tworzenie się zatorów na ul. Pod Trzema Mostami i wszystkich ulicach dojazdowych. W celu usprawnienia i poprawienia płynności ruchu zdecydowano się na zmianę programu sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. Został wydłużony czas zielonego światła dla pojazdów poruszających się po ulicy Pod Trzema Mostami. Wypracowane rozwiązanie zlikwidowało zatory i umożliwiło bezproblemową komunikację południowej części miasta z centrum - otrzymaliśmy w odpowiedzi i jak dalej dodano, obecne rozwiązanie jest "tymczasowe i wprowadzone na czas rozbudowy drogi wojewódzkiej".

Oznacza to więc, że na ewentualne zmiany w programie sygnalizacji nie ma co liczyć do momentu ponownego otwarcia wiaduktu nad torami - ma to nastąpić we wrześniu br. Do tego czasu mniej cierpliwym zmotoryzowanym pozostaje zalecać korzystanie z (czasem dłuższego, ale szybszego) przejazdu przez ul. Osiniec i ul. Pod Trzema Mostami z pominięciem ul. Słonecznej.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Wieslaw kierowca autobusu środa, 26 maja 2021 20:25 napisane przez Wieslaw kierowca autobusu

  Tak narzekacie na ten korek samochodowy. Przecież on jest dopiero od kilku miesięcy. A przy wjeździe na rondo PCK z trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego i dalej ulicą Żwirki i Wigury do wieży ciśnień, korki są cyklicznie już od kilku lat. I to prawie kilometrowe. I co władza Gniezna już od kilku nie widzi tam problemu !!! A tam jest dużo gorzej ! A jakie tam samochody i autobusy mają przepały paliwa? A ile dodatkowych spalin tam się dostaje do naszego gnieźnieńskiego powietrza ! I co Władza Gniezna nie widzi problemu, tylko chwali się 10 zlikwidowanymi piecami kaflowymi. Co za dwulicowość !! Co za absurdy są w tym Gnieźnie.

 • Link do komentarza micio środa, 26 maja 2021 08:08 napisane przez micio

  Rozmowa jak z debi.... - urząd miasta nie widzi problemu....

 • Link do komentarza Eric środa, 26 maja 2021 03:33 napisane przez Eric

  Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…

  - Someone does a search and winds up at gniezno24.com.

  - They hang out for a minute to check it out. “I’m interested… but… maybe…”

  - And then they hit the back button and check out the other search results instead.

  - Bottom line – you got an eyeball, but nothing else to show for it.

  - There they go.

  This isn’t really your fault – it happens a LOT – studies show 7 out of 10 visitors to any site disappear without leaving a trace.

  But you CAN fix that.

  Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know right then and there – enabling you to call that lead while they’re literally looking over your site.

  CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  Time is money when it comes to connecting with leads – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later can be huge – like 100 times better!

  Plus, now that you have their phone number, with our new SMS Text With Lead feature you can automatically start a text (SMS) conversation… so even if you don’t close a deal then, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

  Strong stuff.

  CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

  You could be converting up to 100X more leads today!

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
  You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
  CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=gniezno24.com

 • Link do komentarza janciovodnik wtorek, 25 maja 2021 13:14 napisane przez janciovodnik

  Az prosi się o rondo.

 • Link do komentarza Adam wtorek, 25 maja 2021 12:50 napisane przez Adam

  Przez ten czas co stoją w korku by przejechali przez Ul.kawiary do Osińca i szybciej byłoby bez narzekania.nieraz tak się jedzie.ale trzeba kółko zrobić - i tj problem już

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 25 maja 2021 12:15 napisane przez mieszkaniec

  Korki byłyby duuużo mniejsze gdyby zamiast sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Słonecznej i Trzech Mostów zrobiono rondo. Podobnie na obwodnicy Kostrzewskiego... chore pomysły...

 • Link do komentarza Kuba wtorek, 25 maja 2021 11:50 napisane przez Kuba

  Nie ważne uwagi kierowców którzy co dzień doświadczają stania w korkach. Ważne że kiedyś coś tam zmieniono, poprostu paranoja.

 • Link do komentarza Matej wtorek, 25 maja 2021 11:31 napisane przez Matej

  W autobus albo na rower a nie tylki wozić po 3 kilometry autem

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 25 maja 2021 11:12 napisane przez Kierowca

  Ktoś z urzędu miejskiego wydaje się być całkowicie oderwany od rzeczywistości i nie ma bladego pojęcia o czym mówi. Obecne ustawienie sygnalizacji jest w ogóle nieprzemyślane do obecnego natężenia ruchu. Najłatwiej wydawać polecenia z za biurka.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane