poniedziałek, 31 maja 2021 11:41

Ponad 120 kontroli aut na nocnym zlocie

 

W trakcie działań służb, które zostały przeprowadzone w nocy z piątku na sobotę, skontrolowano większość aut, które pojawiły się na parkingu galerii przy ul. Witkowskiej.

W nocy z piątku na sobotę informowaliśmy o kolejnej akcji policji, która została przeprowadzona w trakcie zlotu na parkingu przy centrum handlowym przy ul. Witkowskiej. Wówczas to na placu pojawiła się ponad setka samochodów, które przybyły w to miejsce, a wraz z nimi tłumy przede wszystkim młodych ludzi. Jak informowali - wydarzeniu przyświecała dobra zabawa, podczas której odtwarzano muzykę. 

Przybyła na miejsce policja zamknęła wyjazdy z parkingu i rozpoczęła kontrolę każdego pojazdu, który opuszczał plac. Działania te, podobnie jak tydzień wcześniej, miały zapobiec ewentualnym nielegalnym wyścigom, jakie odbywały się w ostatnim czasie na drogach publicznych.

Jak poinformowała nas KPP Gniezno, w trakcie nocnych działań w nocy z 28 na 29 maja br. wylegitymowano 211 osób i skontrolowano 127 samochodów. Ponadto nałożono 20 mandatów karnych, a także zatrzymano 15 dowodów rejestracyjnych oraz jedną osobę. Akcję gnieźnieńskiej drogówki oraz prewencji wspomagała także jednostka z Poznania.

Już teraz organizatorzy zlotu zapowiedzieli kolejne wydarzenie, które ma się odbyć w najbliższy piątek - ma ono przebiegać pod hasłem "Bandyci dla Olgi" - w jego trakcie zamierzają zbierać środki do puszek dla 19-miesięcznej Olgi Miśkiewicz.

www.siepomaga.pl/olga

8 komentarzy

 • Link do komentarza kamil wtorek, 01 czerwca 2021 07:35 napisane przez kamil

  Przeciez policja tanczyla z nami...

 • Link do komentarza Damiano wtorek, 01 czerwca 2021 00:47 napisane przez Damiano

  Zapewne każdy z nas miał pasje nasza pasja to samochody dlatego spotykamy się i wymieniamy się tematami chwalimy się swoim autem jak go zrobiliśmy a na każdym spocie zbieramy np pieniądze karmę na schroniska ,pomagamy teraz małej Oli .Ciekawy jestem czy policja by pomogła Oli lub jakiemuś schronisku albo ludzie którzy są przeciwko sporom. Najpierw poproszę pomyśleć zanim napiszecie coś złego na tych ludzi co się spotykają

 • Link do komentarza Benek poniedziałek, 31 maja 2021 21:38 napisane przez Benek

  Patrze na te zdjecia i pytam sie czym oni niby sie tam scigaja?? Caddy 1.9 sdi, fabia 1.2 , bmw e36 1.8 w gazie. Itd. Gdzies tam czytalem ze ktorys sie chwalil ze sa tam auta za pol miliona. Moze chodzilo ze te auta maja przejechane po pol miliona kilometrow. A moze wszystkie razem kosztuja pol miliona zl.

 • Link do komentarza Robert poniedziałek, 31 maja 2021 19:08 napisane przez Robert

  Stawiać im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej niech się bronią w sądach. Wtedy może dotrze do ich główek że parking w centrum miasta to nie jest miejsce do nielegalnych spędów.

 • Link do komentarza Anna poniedziałek, 31 maja 2021 18:16 napisane przez Anna

  Witam, szczytny cel dla dziecka rozumiem.... lecz nie nocne ściganki i wariacje ,, niby dla dziecka 19 miesięcznego,, można to robić w dzień....

 • Link do komentarza Ja poniedziałek, 31 maja 2021 17:28 napisane przez Ja

  Najlepiej kontrolowac pisac mandaty zatrzymywac dowody. Ludzie maja pasje a, w Polsce ani torow do jazdy nie ma zeby sie młodzież mogla wyszalec. Mogli przyjechac na 20 radiowozow i poprostu pilnowac zeby byla kultura.

 • Link do komentarza też kierowca poniedziałek, 31 maja 2021 12:55 napisane przez też kierowca

  Oby to nie była jednorazowa akcja. Po to chyba jest policja, by społeczeństwu zapewnić spokój, porządek i bezpieczeństwo. Niestety przez takich nieodpowiedzialnych wyrostkow zapanowała w Gnieźnie anarcia i samowola. To samo jest z nieprzestrzeganiem przepisów drogowych, z permanentnym nieużywaniem kierunkowskazów na skrzyżowaniach, z jazdą na "zderzaku" na miejskich ulicach, gdzie obowiązuje 30 km/h, z parkowaniem na zakazach i skrzyżowaniach. Wiadomo, że policja być zawsze i wszędzie nie może, ale to, co wyrabiają kierowcy zagraża bezpieczeństwu nas wszystkich i rozzuchwala cwaniakow.

 • Link do komentarza mateusz77 poniedziałek, 31 maja 2021 12:45 napisane przez mateusz77

  Fajnie tak się wszyscy bawią. Ci robią zloty, tamci kontrolują, a gdzieś tam ktoś się ściga.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane