środa, 02 czerwca 2021 10:36

Ukradli sprzęt. Spółdzielnia grozi przekazaniem nagrania policji

 
Ukradli sprzęt. Spółdzielnia grozi przekazaniem nagrania policji źródło: SMW "Zodiak"

W jednym z bloków na terenie os. Tysiąclecia doszło do kradzieży, dokonanej przez dwie młode osoby. Spółdzielnia skierowała do nich apel.

Spółdzielnia Mieszkaniowa-Własnościowa "Zodiak", zarządzająca jednym z budynków na os. Tysiąclecia w Gnieźnie, zamieściła komunikat skierowany do dwóch młodych osób, których wizerunki opublikowała na swojej stronie. Do nich też zwraca się ze słowami zwrotu skradzionego sprzętu.

- Poszukujemy dwóch "miłych chłopców" którzy 26 maja b.r. ok. godz. 18:00 (dzień matki) "pożyczyli sobie" boscha (szlifierkę kątową) od ekipy remontującej jedno z mieszkań w bloku tut. Spółdzielni. Prosimy o zwrot sprzętu tam skąd go wzięli do końca przyszłego tygodnia. Inaczej nagranie video z całego wydarzenia zostanie przekazane policji - informuje spółdzielnia, ujawniając także wizerunki sprawców. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Dorota środa, 02 czerwca 2021 22:13 napisane przez Dorota

  Ta Spółdzielnia działa mądrze. Bo jak by oddała od razu sprawę w ręce policji to by się zapewne okazało, że " : 1. To jest nie ostre zdjęcie, więc nie ma pewności że to na pewno ci chłopacy ukradli 2. To jest za mała szkodliwość czynu, więc policja nie będzie się tym zajmowała. 3. Zdjęcie nie pokazuje samej czynności kradzieży. 4. Na zdjęciu w rękach chłopaków nie widać wiertarki. 5. Po przeszukaniu mieszkań tych chłopców nie znaleziono urządzenia więc "nie mogli go ukraść" . 6. A może któryś z tych chłopaków ma ważnego ojca lub mamę i warto by było sprawę zamieść pod dywan. Krótko mówiąc policja szybko ukręciła by łeb sprawie. A tak dzięki takiej grzecznościowej formie może firma chociaż odzyska to urządzenie które ktoś sobie "pożyczyli".

 • Link do komentarza Adam środa, 02 czerwca 2021 15:11 napisane przez Adam

  Bez takich grzeczności, od razu na Policję zgłaszać i opublikować dane tych "miłych chłopców"

 • Link do komentarza Olo środa, 02 czerwca 2021 12:31 napisane przez Olo

  Zgłaszać patologię a nie wysuwać komunikatów. Następnym razem jak będą kraść będą ostrożniejsi.

 • Link do komentarza Kropka środa, 02 czerwca 2021 11:07 napisane przez Kropka

  To byli raczej NIEMILI chłopcy i zwyczajnie ukradli szlifierkę a nie pożyczyli. Pożycza się rzeczy za zgodą właściciela. Po co tak się ceregielić ze złodziejami?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane