piątek, 04 czerwca 2021 11:30

Sąsiad potrzebował pomocy - mężczyzna trafił do DPS-u

 
Sąsiad potrzebował pomocy - mężczyzna trafił do DPS-u źródło: KPP Gniezno

Dzielnicowy z gnieźnieńskiej komendy, dzięki wsparciu innych instytucji, pomógł 57-letniemu mężczyźnie, który nie potrafił poradzić sobie z codziennym życiem.

Kilka lat temu jednemu z mieszkańców osiedla Tysiąclecia zmarła mama. 57-letni mężczyzna po jej śmierci załamał się. Był osobą niezaradną życiowo miał problemy z samodzielnym egzystowaniem, co przejawiało się też tym, że nie sprzątał mieszkania, a przede wszystkim uzależnił się od alkoholu.

Jakiś czas temu sąsiedzi mężczyzny skontaktowali się z dzielnicowym asp. Zdzisławem Saukensem, sygnalizując problem występujący w ich bloku. Funkcjonariusz rozpoczął starania o umieszczenie 57-latka w Domu Pomocy Społecznej. Do działań zaangażowany został Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Sąd Rodzinny oraz kurator.

Dzięki temu udało się dopełnić wszelkich niezbędnych formalności i w środę, 2 czerwca br. policjanci przetransportowali mężczyzna do DPS przy ulicy Wrzesińskiej Gnieźnie. 

- Pamiętajmy nie zawsze jesteśmy kowalami swojego losu, a życie nie zawsze układa się tak jakbyśmy tego chcieli. W przypadku zauważenia osoby, która może pilnie potrzebować pomocy nie zwlekajmy z powiadomieniem odpowiednich służb. Policjanci reagują na każde zgłoszenie i niejednokrotnie to właśnie jeden telefon może decydować o życiu drugiego człowieka - informuje KPP Gniezno.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Janek piątek, 04 czerwca 2021 19:04 napisane przez Janek

    Musiały lata minąć żeby sąsiedzi zareagować?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane